امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1997
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 240
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه «الصباح»، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق، برگزاری موفق دومین مرحله انتخابات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روزنامه «الصباح»، «نوری المالکی» نخست‌وزیر عراق، برگزاری موفق دومین مرحله انتخابات شوراهای استانی در 12 استان عراق را به ملتش تبریک گفت.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق آمده است: به ملت شجاع عراق که به رغم تمام تردید برخی افراد و تهدیدهای تروریست‌ها از انتخابات استقبال کردند و این امر بیانگر هوشیاری و بیداری مردم برای ایجاد کشوری قانون‌مدار و متکی به قانون اساسی و صندوق‌های انتخاباتی است.

مالکی در این بیانیه همچنین اعلام کرد: از موضع‌گیری پدرانه و دلسوزانه آیت‌الله «سیستانی» مرجع عالی‌قدر شیعیان نیز بسیار تقدیر و تشکر می‌کنم زیرا ایشان با رهنمود‌های خود مردم را به شرکت در انتخابات، محافظت از شفافیت در برگزاری انتخابات و انتخاب افراد اصلح و شایسته برای خدمت به وطن و شهروندان آن ترغیب کردند.

وی در ادامه از تمام سرویس‌های امنیتی که با بیداری، مدتهاست که برای ایجاد فضایی امن در روز انتخابات تلاش کرده‌اند، تقدیر کرد.

نخست‌وزیر عراق همچنین از کمیساریای عالی و مستقل انتخابات به دلیل زمینه‌سازی و تدارک این انتخابات و سازماندهی آن تشکر کرد.

در ادامه این بیانیه از رسانه‌ها و اصحاب آنها، کلیه نهادهایی که در برگزاری انتخابات نقش داشته‌اند، ناظران محلی و بین‌المللی، «مارتین کوپلر» فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل به عراق که دیروز از یکی از مراکز رای‌گیری بازدید کرد تقدیر شده است.

نخست‌وزیر عراق در ادامه به طور خاص به افراد و گروه‌های سیاسی پیروز در انتخابات دیروز، تبریک گفت و از آنها خواست که مسئولیتی را که مردم عراق بر گردن آنها نهاده‌اند، به خوبی بپذیرند و بدانند که این مردم بر نحوه عملکرد آنها و عملکرد دولت نظارت دارند هر کس را که لایق باشد تکریم می‌کنند و هر کس را که در حق آنها کوتاهی و اهمال کرده باشد، نمی‌بخشند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها