امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19970
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۴۷
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه خواستار گفت‌وگو میان هواداران و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه خواستار گفت‌وگو میان هواداران و مخالفان «محمد مرسی» وزیر خارجه مصر برای پایان دادن به ناآرامی‌ها در این کشور شد.

فابیوس گفت: «در شرایطی که مسایلی به این بزرگی وجود دارند و توقعات مردمی هم بالاست، این وضعیت فقط نوعی ناآرامی نیست بلکه مایه سرزنش و پشیمانی است. از این رو دولت مصر باید به خواسته‌های مردم توجه کند و آنچه آنها می‌خواهند را بشنود.»

وی افزود: «فرانسه خواستار گفت‌وگو میان طرفین است. ضمن اینکه وضعیت اقتصادی مردم بدتر شده و این توضیحی برای حضور 15 میلیون نفر در خیابان‌هاست.»

در ادامه ناآرامی‌ها در مصر ارتش این کشور با صدور بیانیه‌ای که از تلویزیون مصر پخش شد دیروز به گروه‌های سیاسی این کشور مهلتی 48 ساعته داده تا به درخواست‌های مردم پاسخ دهند در غیر این صورت ارتش طرح خود را برای آینده مصر ارائه خواهد داد. البته ارتش مصر پس از بیانیه سعی کرد که با تلطیف لحن بیانیه خود اعلام کند که تعیین مهلت به معنی قصد ارتش برای کودتای نظامی نیست.
در واکنش به اولتیماتوم ارتش، ریاست جمهوری مصر با صدور بیانیه‌ای بر مخالفت «محمد مرسی» رئیس جمهور این کشور با بیانیه ارتش مبنی بر اعطای مهلت 48 ساعته به منظور تحقق خواسته‌های ملت، تاکید کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها