امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۰:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19975
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 89
علی مهندسی فرزند آیت‌الله محمدمهدی مهندسی به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: مراسم دومین سالگرد استاد ...

علی مهندسی فرزند آیت‌الله محمدمهدی مهندسی به خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: مراسم دومین سالگرد استاد مهندسی، روز پنجشنبه 13 تیرماه 1392 از ساعت 17:30 بر سر مزار آن استاد، واقع در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار می شود.

بر پایه این گزارش، آیت‌الله محمد مهدی مهندسی(ره) از اساتید برجسته اخلاق، حکمت و عرفان حوزه علمیه قم و عضو هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی در سال 1332 در آباده به دنیا آمد.

وی پس از ورود به حوزه علمیه قم از محضر اساتیدی همچون حضرات آیات یحیی انصاری شیرازی، حسن حسن‌زاده آملی و میرزا جواد آقای تبریزی، بیشترین استفاده را برد و با آیت‌الله انصاری شیرازی بسیار مأنوس بود.

این استاد برجسته حوزه و دانشگاه با اینکه کتاب‌هایی مانند کفایة‌ الاصول، اشارات، مصباح الهدایة، اسفار اربعه ملا صدرا، تمهید القواعد، شرح فصوص و تفسیر قرآن تدریس می‌کرد به دورترین نقاط کشور برای تبلیغ می‌رفت و از مبلغان نمونه حوزه علمیه قم بود.

این استاد و مبلغ برجسته حوزه علمیه بر اثر عارضه قلبی چند روز در بیمارستان‌ بستری شد و بعد از ظهر 27 تیرماه 1390 دعوت حق را لبیک گفت و در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام، در حجره شهید آیت‌الله مفتح دفن شد.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها