امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19989
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد دزه‌ای رییس دانشگاه صلاح‌الدین اربیل در جلسه‌ای که با حضور مسئولان جهاد دانشگاهی ایران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، احمد دزه‌ای رییس دانشگاه صلاح‌الدین اربیل در جلسه‌ای که با حضور مسئولان جهاد دانشگاهی ایران در محل این دانشگاه برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار امیدواری کرد که سفر هیئت علمی فرهنگی جهاد دانشگاهی مقدمه‌ای برای رفع این نیازها شود.

دزه‌‌ای با اشاره به مهمان‌نوازی و خدمات ایرانیان در مقاطع مختلف نسبت به کردهای عراق، گفت: ایرانی‌ها در اقلیم کردستان، خود صاحب خانه هستند و با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی باید روابط دو جانبه به وی‍‍ژه در حوزه‌های علمی و دانشگاهی توسعه یابد.

وی گفت: دانشگاه صلاح‌الدین با بیشتر دانشگاه‌های جهان تعامل علمی دارد و با دانشگاه‌های ایران نیز در ارتباط است که امید می‌رود با حضور این هیئت ارتباطات دانشگاهی توسعه بیشتری پیدا کند.

سعید قاضی مغربی معاون  پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی نیز با ابراز خرسندی از حضور در اقلیم کردستان بر توسعه همکاری‌های علمی و فرهنگی دو طرفه تاکید کرد و گفت: مجموعه جهاد دانشگاهی در بخش‌های مختلف علوم پزشکی،علوم پایه، فنی ـ مهندسی، علوم انسانی، هنر و معماری آماده ارائه خدمات علمی به دانشگاه صلاح‌ الدین است.

قاضی مغربی در تشریح دستاوردهای علمی جهاد دانشگاهی به مهندسی معکوس و نیز تولید فناوری در جهاد دانشگاهی در حوزه‌های ناباروری، درمان سرطان، سلول‌های بنیادی، گیاهان دارویی، تولیدات صنعتی و خدمات حوزه‌های نفتی و توان‌های آموزش‌های تخصصی اشاره داشت. وی در ادامه افزود در بسیاری از رشته‌ها سطح علمی و پژوهشی فعالیت‌های جهاد در سطح استانداردهای جهانی و در رقابت با کشورهای پیشرفته است.

 بادکو رییس جهاد دانشگاهی استان کرمانشاه نیز در این جلسه با تشریح دستاوردهای علمی و فرهنگی جهاد در زمینه مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری به آمادگی جهاد برای انتقال دانش در این زمینه به اقلیم اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: برنامه ما در داخل کشور رسیدن به 1600 شرکت دانش بنیان است و دولت نیز تامین هزینه‌های این کار را بر عهده گرفته است.

بیجندی معاون دانشگاه علم و فرهنگ هم به تشریح فعالیت‌های این دانشگاه پرداخت و  آمادگی خود را برای همکاری با مراکز علمی کردستان عراق به ویژه در برگزاری دوره های آموزش کوتاه مدت برای استادان دانشگاه‌های اقلیم کردستان عراق اعلام کرد.

در پایان احمد دزه‌ای ضمن اشاره به توانمندی‌های اشاره شده از سوی اعضای هیئت، عزم دانشگاه صلاح‌الدین را برای گسترش و تعمیق جدی روابط علمی با جهاد دانشگاهی اعلام کرد. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار