امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 1999
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 237
به گزارش خبرگزاری فارس، تلویزیون «لمر» افغانستان به نقل از «ایمل فیضی» گزارش داد که رئیس جمهور افغانستان تصمیم گرفته است فعالیت «سی آی ای» را در این ...

به گزارش خبرگزاری فارس، تلویزیون «لمر» افغانستان به نقل از «ایمل فیضی» گزارش داد که رئیس جمهور افغانستان تصمیم گرفته است فعالیت «سی آی ای» را در این کشور محدود کند.

سخنگوی رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت که حامد کرزی علت اصلی تلفات غیرنظامیان را در ناهماهنگی فعالیت‌های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در افغانستان می‌داند.

به گفته وی، رئیس جمهور افغانستان به این باور است که شبه‌نظامیان غیرقانونی هنگام اطلاع‌رسانی به سیا، بدون هماهنگی با نهادهای افغانستان عمل می‌کنند.

فیضی تصریح کرد: زمانی که موضوع تلفات غیرنظامیان در عملیات نظامیان آمریکایی مطرح می‌شود، آمریکا برای توجیه این امر اعلام می‌کند که عملیات را با نیروهای افغان انجام داده در حالی که هیچ هماهنگی با نهادهای دولتی افغانستان صورت نگرفته است.

فیضی در خصوص این که رئیس جمهور افغانستان چگونه فعالیت سیا را در افغانستان محدود می‌کند، توضیح نداد.

گفته می‌شود که رئیس جمهور افغانستان پس از کشته شدن تعدادی از غیرنظامیان در حمله هوایی ناتو در ولایت «کنر»، به محدود کردن فعالیت‌های سیا در افغانستان تصمیم گرفت.

در این حمله که هفته گذشته انجام شد، 17 غیرنظامی از جمله 11 کودک جان خود را از دست دادند.

در حال حاضر ده‌ها گروه جاسوسی آمریکا در افغانستان فعالیت دارند که نقش آنان در حملات هوایی برجسته است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها