امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19990
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 185
سیدمجتبی موسوی رئیس اداره حجم سازمان زیباسازی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره برگزاری ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه ...

سیدمجتبی موسوی رئیس اداره حجم سازمان زیباسازی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره برگزاری ششمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی که قرار است بنا بر وعده «شوشتری» رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران در مهرماه سال 92 برگزار شود توضیح داد: تقویم زمانی برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران اواخر شهریور و اوایل مهرماه است و امسال نیز در همان تاریخ سمپوزیوم ششم مجسمه‌سازی تهران را به صورت بین‌المللی برگزار خواهیم کرد تا فاصله‌ای میان این سمپوزیوم‌ها ایجاد نشود.
 


 

او همچنین سمپوزیوم مجسمه‌سازی با سنگ را به عنوان سمپوزیوم اصلی قلمداد کرد و گفت: برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌سازی با سنگ را از سال 90 شروع کردیم و با توجه به ویژگی‌های خاص این متریال، آن را به عنوان سمپوزیوم اصلی قرار دادیم اما قرار شده است به دلیل آن که هنرمندان دیگری نیز با  استفاده از متریال‌های دیگری چون فلز و چوب نیز کار می‌کنند،‌سمپوزیوم‌هایی را نیز به چوب و فلز اختصاص دهیم که این متریال‌ها جایگزین سمپوزیوم سنگ نباشد و به همین دلیل در اردیبهشت‌ماه امسال سمپوزیوم چوب را به صورت بین‌المللی برگزار کردیم و در مهرماه نیز سمپوزیوم مجسمه‌سازی اصلی خود را با استفاده از متریال سنگ برگزار خواهیم کرد. بنابراین برگزاری سمپوزیوم‌های مجسمه‌سازی غیر از سنگ را با توجه به شرایط و نیازها علاوه بر سمپوزیوم سنگ در برنامه‌ریزی‌های خود داریم.
 


 

موسوی انتخاب اواخر شهریور و اوایل مهرماه را برای برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌‌سازی سنگ با توجه به آب و هوا و زمان دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت:‌ باید تلاش کنیم که زمان برگزاری این سمپوزیوم اصلی با دیگر رویدادهای مجسمه‌سازی تداخل نداشته باشد.

دبیر پنجمین سمپوزیوم  بین‌المللی مجسمه‌سازی که با متریال چوب برگزار شد درباره جانمایی و نصب این آثار در تهران گفت: آثار سمپوزیوم پنجم در همان محوطه بوستان آب و آتش و پارک نوروز چیدمان شده است و قرار است در یکی دو پروژه‌ای که به زودی افتتاح خواهد شد،‌مورد استفاده قرار گیرد که البته ممکن است باز هم جای آن‌ها تغییر کند.
 
به گزارش فارس، اولین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران آذرماه سال 1385 در پارک چیتگر برگزار شد که به همه متریال‌های مختلف در هنر مجسمه‌سازی از جمله آهن، چوب، ‌سنگ، پی.وی.سی و ...  اختصاص داشت. دومین دوره پاییز سال 88 در سطح ملی و در نگارخانه برگ واقع در میدان هروی برگزار شد که تنها از متریال آهن استفاده شد. سومین سمپوزیوم بین‌المللی نیز سال 90 از جنس سنگ در برج میلاد برگزار شد. سال 91 نیز چهارمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی از جنس سنگ و در باغ موزه قصر واقع در منطقه مرکزی شهر (خیابان شریعتی) برگزار شد و پنجمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی نیز از جنس چوب در پارک نوروز واقع در بوستان آب و آتش برگزار شد.

اکنون این سمپوزیوم به ششمین دوره خود رسیده است که قرار است در مهرماه سال 92 به صورت بین‌المللی برگزار شود.
 
انتهای پیام/ ا
 
برچسب ها:
آخرین اخبار