امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 19998
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۷
تعداد بازدید: 68
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رمضانعلی حیدری خلیلی با اشاره به اینکه ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رمضانعلی حیدری خلیلی با اشاره به اینکه امسال فرصتی ایجاد شد تا بتوانیم آزمون آموزش‌های مهارتی را به شکل جدی تر و بر مبنای استاندارد برگزار کنیم افزود: تمامی جزئیات نحوه برگزاری آزمون با توافق نماینده موسسه‌های مجری مهارت فرهنگ و هنر است.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه آموزش پایه‌ای هنر در 39 هنرستان هنرهای زیبا با تعامل دفتر فنی و حرفه ای آموزش و پرورش در دفتر آموزش وزارت ارشاد پیگیری می‌شود اظهار داشت: همچنین آموزش‌های آزاد هنری بر اساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی از طریق دو هزار و 870 آموزشگاه آزاد هنری با مجوز وزارت ارشاد ارایه می‌شود.

به گفته مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری، ‌بنا بر نتایج آزمون گرفته شده از داوطلبان که به تفکیک هر استاندارد اعلام می‌شود و برابر آموزش دوره‌های عمومی که در رشته مورد نظر دریافت می‌کنند مدرک زیرشاخه کاردانش برای فرد توسط آموزش وپرورش صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری آزمون مهارتی بر عهده وزارت ارشاد و تایید نتایج آزمون و صدور مدرک بر عهده وزارت آموزش و پرورش است افزود: 22هزار و 984 نفر در 23 استان کشور برای 59 استاندارد 21 رشته فرهنگ و هنر در این دوره از آزمون آموزش‌های مهارتی شرکت کرده اند.

حیدری در ارتباط با اعتراض برخی شرکت کنندگان به منابع آزمون مهارتی گفت: تاکنون 29 کتاب آموزشی برای این دوره ها توسط سه ناشر خصوصی در شهرهای بابل، تهران و اصفهان تالیف و منتشر شده ولی تنها سرفصلها و استانداردهای مصوب وزارت آموزش و پرورش مبنای برگزاری دوره های آموزشی و نیز طراحی سوال و برگزاری آزمونهای نظری و عملی است.

به گفته حیدری خلیلی، سوالات پیشنهادی استان‌ها و مراکز مجری دریافت و در بانک سوالات گروه آزمون دفتر آموزش نگهداری می شود و تنها مبنای طراحی و انتخاب سوال، سرفصل ها و استانداردهای مصوب آموزش و پرورش است.

مدیر کل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های هنری در ارتباط با اعتراض برخی داوطلبان در این آزمون مبنی بر تغییر زمان برگزاری و تجمیع آزمون 42 واحد درسی در یک روز تصریح کرد: تنها تفاوت آزمون امسال با دوره‌های قبل در این است که به صورت هماهنگ برگزار می شود.

وی توضیح داد: طبق روال هر سال طراحی دفترچه آزمونها به گونه ای است که به تفکیک هر استاندارد طراحی سوال انجام شده و در صورت پاسخگویی به هر استاندارد نتایج در آن بخش ارزیابی می شود و اجباری برای اینکه داوطلب به همه استانداردها پاسخ دهد وجود ندارد.
 
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها