امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2000
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، اسفندیار حیدری پور، مدیر عامل سازمان منطقه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قشم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، اسفندیار حیدری پور، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، مدیران و معاونان این سازمان و مشاوران پیوست نگاری فرهنگی پروژه پل خلیج فارس، در مرکز بین المللی رشد قشم، گزارشی از سوی دکتر حسین بنیانیان، مدیر عامل مؤسسه پیوست فرهنگی و مشاور پیوست فرهنگی پروژه پل خلیج فارس و همراهان وی در خصوص نتایج بررسی های انجام شده در رابطه با آثار و پیامدهای فرهنگی اجرای پل به حاضران ارایه شد.

در این گزارش که با تمرکز بر جغرافیای فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جزیره قشم، به عنوان محیط اصلی، تنظیم شده است، آثار گوناگون این پروژه عظیم در سطح ملی و منطقه‌ای نیز مورد دقت و ارزیابی قرار گرفت و راهکارهای مناسب برای توسعه ی پیامدهای مثبت و پیشگیری و مواجهه با آسیب های احتمالی پیشنهاد شد.

در گزارش مذکور، از تقویت حاکمیت ملی، ایجاد غرور ملی در عرصه سازندگی و تقویت جایگاه دولت در عرصه بین المللی به عنوان مهم‌ترین آثار سیاسی احداث پل خلیج فارس یاد شد و تحولات گسترده دیگری همچون گسترش مراکز فرهنگی و آموزش عالی، گسترش صنعت گردشگری، توسعه و بهسازی شهر و روستا و توسعه مراکز عمرانی، تجاری و صنعتی بر آن مترتب دانسته شد.

در پایان نشست، مشاور پیوست فرهنگی پل خلیج فارس ضمن بیان اینکه حجم وسیعی از یافته‌های مطالعات پیوست فرهنگی پل که از یک سال و سه ماه پیش و در سه مرحله ترسیم وضع موجود فرهنگی منطقه، آثار و پیامدهای فرهنگی ناشی از اجرای پل و راهکارها و چشم انداز انجام شده، متکی بر ارزیابی و تحلیل بیش از یکصد ساعت مصاحبه ضبط شده و 400 پرسش نامه از کارکنان سازمان، اصناف، دانش آموزان، دانشگاهیان و دیگر گروه های ساکن جزیره بوده است، به عرضه پاره ای از پیشنهادات خود پرداخت.

وی توسعه سازمان به یک سازمان اقتصادی فرهنگی، تقدم توسعه انسانی منطقه بر سایر ابعاد توسعه و توسعه فرهنگ بومی در کنار اصلاح و تقویت نگرش مردم جزیره به برنامه‌های توسعه را از جمله گام‌های مؤثر در مسیر دستیابی به اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز فرهنگی ذکر کرد.

پیوست فرهنگی که به دنبال واژگان راهبردی مهندسی فرهنگ و مدیریت فرهنگی و از سوی رهبر انقلاب مطرح شده است، به عنوان ابزاری کارساز پیوند مدیریت راهبردی با مدیریت اجرایی کشور را با محوریت فرهنگ فراهم می‌سازد و تمام پروژه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور تنها پس از پیوست نگاری فرهنگی از سوی موسسه ای به همین نام قابلیت اجرا می‌یابند.

پل بزرگ خلیج فارس که با 22 درصد پیشرفت فیزیکی در عملیات اجرایی، تا پایان سال‌جاری بندر لافت جزیره قشم را به بندر پهل استان هرمزگان پیوند می‌زند، نخستین پروژه برخوردار از پیوست فرهنگی در کشور است.
انتهای پیام/2310/ب/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها