امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20012
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 57
«عبد الرحیم مراد»، رئیس حزب الاتحاد و وزیر سابق دفاع لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، درباره نشست ...

«عبد الرحیم مراد»، رئیس حزب الاتحاد و وزیر سابق دفاع لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، درباره نشست اخیر نمایندگان پارلمان لبنان که توسط «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان به بهانه عدم رسیدن به حد نصاب تعلیق شد، گفت: بهتر آن بود که تمام نمایندگان در نشست پارلمان حضور می‌یافتند، با اینکه من به شخصه با تمدید دوره پارلمان مخالف هستم، اما همین که نشست پارلمان برگزار شد، این به معنای ادامه کار پارلمان است و در این راه باید تلاش کرد، هرچه سریع‌تر به تشکیل دولت وحدت ملی لبنان پایان داد.

به گزارش فارس، در نشست اخیر پارلمان لبنان نمایندگان فراکسیون‌های المستقبل و 14 مارس و اصلاح و تغییر حضور در این جلسه پارلمان را رد کردند تا به این ترتیب با تحت فشار قرار دادن پارلمان،‌ آن را به ابقای «جان قهوچی» در سمت فرمانده ارتش لبنان راضی کنند.

وی درباره تشکیل دولت در لبنان نیز گفت: «سلام تمام»، نخست وزیر مکلف لبنان در این کشور زندگی می‌کند و از حساسیت اوضاع آگاه است و می‌داند که تاکنون حکومت شایسته سالاری تشکیل نشده و هیچ اتفاق نظری درباره تصمیماتی که اتخاذ می‌شود، نیست، حال تصور کنید در چنین شرایطی اگر تجاوزی از سوی رژیم صهیونیستی صورت گیرد، تکلیف کشور چیست؟

وزیر سابق دفاع لبنان تاکید کرد که این اقدامات برخلاف قانون اساسی لبنان است و من شک دارم که سلام تمام تن به تشکیل حکومت امر واقع دهد و اگرچه برای شخص تمام سلام و طرح وی احترام قائل هستم، اما فراکسیون ما شاهد دروغینی در دولت نخواهد بود.

رئیس حزب الاتحاد در خصوص فتنه جاری در صیدا که به نام «فتنه الاسیر» معروف شده گفت: به نظر من این طرح، طرح فتنه و توطئه برای لبنان است که در صیدا آغاز شد و قرار بود، سراسر لبنان را فرا بگیرد که ارتش به وظیفه خود عمل کرد و توانست این فتنه را در نطفه خفه کند که با حمایت گسترده مردمی در لبنان نیز مواجه شد. درست است که ارتش شماری از نیروهای خود را از دست داد، اما توانست قدرت و شکوه خود را باز گرداند.
انتهای پیام/خ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها