امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۱:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20024
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "کیم جی وان" معاون اول وزیر امور خارجه کره شمالی امروز چهارشنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "کیم جی وان" معاون اول وزیر امور خارجه کره شمالی امروز چهارشنبه برای انجام رایزنی‌هایی با مقامات بلندپایه روسی به مسکو سفر خواهد کرد.

یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه روسیه با اعلام این مطلب یادآور شد که بخش اصلی برنامه سفر کاری این دیپلمات کره شمالی روز پنج شنبه خواهد بود که وی با "ایگور مارگلییف" یکی از معاونین وزیر خارجه دیدار و مذاکره خواهد داشت.

به گفته وی، موضوع بر سر تماس‌های منظم بین مقامات دو کشور است، البته بطور قطع طرفین به بررسی اوضاع کنونی در منطقه شبه جزیره کره و تلاش برای ایجاد شرایط لازم به منظور ازسرگیری مذاکرات 6 جانبه در خصوص مسئله هسته‌ای کره شمالی، بر اساس قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل نیز خواهند پرداخت.

مارگلییف، معاون وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که قصد دارد در دیدار با همتای کره شمالی خود، امکان ازسرگیری مذاکرات 6 جانبه را مورد بررسی قرار دهد.

وی به خبرنگاران گفته بود: ما دورنمای آغاز این مذاکرات را بررسی خواهیم کرد. روسیه بعنوان یکی از شرکت کنندگان در این مذاکرات خواستار از سرگرفته شدن این روند با هدف حل و فصل شدن مشکلات موجود در شبه جزیره کره است.

مقامات پیونگ یانگ در سال 2009  از مذاکرات 6 جانبه (شامل روسیه، آمریکا، چین، ژاپن، کره شمالی و کره جنوبی) خارج شدند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار