امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20027
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تلویزیون «لمر» افغانستان به نقل از سخنگوی وزارت خارجه هند گزارش داد که در حمله شبه‌نظامیان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تلویزیون «لمر» افغانستان به نقل از سخنگوی وزارت خارجه هند گزارش داد که در حمله شبه‌نظامیان طالبان به یک شرکت تدارکاتی خارجی در نزدیک جاده کابل- بگرام، 3 شهروند هند نیز جان خود را از دادند.

گفته می‌شود که در این حادثه یک تبعه انگلیس و یک شهروند رومانی نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پیش از این پلیس کابل نیز کشته شدن چهار تبعه نپال و 3 شهروند افغان در حمله تروریستی روز سه‌شنبه به این شرکت را تأیید کرده بود.

طالبان با انتشار بیانیه‌ای ضمن به عهده گرفتن حمله به یک مرکز وابسته به نظامیان خارجی در کابل، مدعی شد که تلفات سنگینی به نیروهای خارجی و افغان وارد کرده است.

تحلیگران معتقدند که کشته شدن اتباع هند در حادثه روز سه‌شنبه کابل، روابط دهلی‌نو با اسلام آباد را بار‌دیگر تیره خواهد کرد زیرا هند معتقد است که پاکستان یکی از حامیان اصلی طالبان در افغانستان است.

تحلیگران حمله شبه‌نظامیان طالبان به یک مرکز تدارکاتی را که در آن اتباع هندی نیز حضور داشتند، بی‌ارتباط با سیاست‌های اخیر هند در قبال طالبان نمی‌دانند.

هند در 3 ماه اخیر ضمن حمایت امنیتی و نظامی از دولت افغانستان، با گشایش دفتر طالبان در قطر نیز مخالفت کرده و خواستار توضیح آمریکا در این زمینه شده بود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار