امروز : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 26
۰۰:۱۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20034
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه امروز، چهارشنبه اعلام کرد که وزرای خارجه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه امروز، چهارشنبه اعلام کرد که وزرای خارجه و دفاع روسیه و آمریکا در تاریخ 9 ماه آگوست (18 مرداد) در دیداری به شکل «2+2» در واشنگتن با یکدیگر ملاقات کرده و به بررسی مسائل مربوط به سپر موشکی، کاهش تسلیحاتی و دیگر عوامل موثر در ثبات راهبردی خواهند پرداخت.

در بیانیه وزارت خارجه در این رابطه آمده است: "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه ادامه مذاکرات در خصوص مسائل مهم امنیت بین‌المللی، از جمله مشکلات مربوط به سپر موشکی اروپایی، کاهش تسلیحات تهاجمی و دیگر عوامل ثبات راهبردی را به این مشروط دانسته است که این موضوعات در دیدار وزرای خارجه و دفاع دو کشور (به شکل 2+2) در واشنگتن مورد بررسی طرفین قرار بگیرد.

لاوروف و جان کری روز سه شنبه در جریان مذاکرات 2 جانبه خود در حاشیه نشست وزرای خارجه «آسه آن» در برونئی در این خصوص به توافق رسیدند.

در جریان ملاقات روز گذشته وزرای خارجه روسیه و آمریکا، طرفین مسائل مهم بین‌المللی، بخصوص اوضاع در سوریه، مشکلات در روند برگزاری کنفرانس ژنو-2، مسائل مربوط به شبه جزیره کره و برنامه هسته‌ای ایران را مورد بررسی قرار دادند.

رهبران روسیه و آمریکا در آخرین دیدار خود در ماه ژوئن در حاشیه نشست سران گروه 8 در ایرلند شمالی، در خصوص برقراری تماس‌های منظم بین وزیران امور خارجه و دفاع دو کشور به شکل «2+2» به توافق دست یافتند. چنین شکلی از مذاکرات مقامات دو کشور آخرین بار در سال 2008 صورت گرفت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار