امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20037
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، خبرگزاری «پرسا» به نقل از «مودست کولراف» رئیس مرکز ارتباطات فرهنگی بین منطقه‌ای ریاست جمهوری ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، خبرگزاری «پرسا» به نقل از «مودست کولراف» رئیس مرکز ارتباطات فرهنگی بین منطقه‌ای ریاست جمهوری روسیه آورده است: در پنج سال اخیر و در آستانه امکان انتقال قدرت از «کرزی»، مسئله فدرالی شدن در افغانستان به حداقل خود رسیده و فشار نیروهای افراطی و قاچاق مواد مخدر بر شبکه‌های جنوبی منطقه آسیای مرکزی افزایش یافته است.

وی معتقد است که اگر طالبان به قدرت برسند، همسایگان افغانستان که هم مرز با این کشور هستند بیشترین آسیب را خواهند دید. 2 کشور تاجیکستان و قرقیزستان، منبع درآمد قاچاقچیان هستند و در برخی کشورهای منطقه کرسی‌های پارلمانی توسط باندهای سازمان‌یافته جنایی خریداری می‌شوند تا بتوانند اهداف خود را در این رابطه بهتر انجام دهند ضمن این که گروه خاصی در این کشورها غنی هستند.

به همین دلیل، سیاست فعلی این کشورها در معرض تهدید است. در پس زمینه این 2 کشور، برای ازبکستان موقعیت کاملا تفاوت دارد زیرا این کشور در آستانه تعویض ریاست جمهوری است و جانشین «اسلام کریم‌اف» باید تعیین شود و این در حالی است که احتمال رویارویی با مخالفین این کشور نیز وجود دارد.

با توجه به همه این مشکلات روسیه نیز با محدود کردن مهاجرین کاری معضلاتی را افزوده است. زیرا میلیون‌ها نفر بیکار می‌شوند و در این صورت جذب نیروهای رادیکال می‌شوند که این موضوع وضعیت منطقه را دشوارتر می‌کند.

به عقیده این کارشناس فقط یک گزینه باقی می‌ماند که مرزها به شدت کنترل شود حتی اگر منجر به ضررهای کلان برای منافع شخصی برخی شخصیت‌ها باشد که تعدادشان اندک است ولی بهتر از نابودی این کشورها است.
انتهای پیام/خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار