امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20040
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از کردپرس، نوری مالکی نخست وزیر عراق در گفت‌وگو با اینترفکس، درباره ورود نیروهای پ.ک.ک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از کردپرس، نوری مالکی نخست وزیر عراق در گفت‌وگو با اینترفکس، درباره ورود نیروهای پ.ک.ک از ترکیه به عراق گفت: «ما در جریان چند و چون مذاکرات صلح بین آنکارا و پ. ک.ک نیستیم و اطلاعاتی در اختیار ما گذاشته نشده است، اما آن چه که مسلم است، اینکه ورود بدون هماهنگی این افراد به داخل خاک عراق به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. ظاهرا آنکارا هماهنگی‌هایی با کردستان عراق انجام داده، اما با ما صحبت نکرده‌اند. اگر آنها در این خصوص با ما گفتگو کرده و رضایت ما را جلب می‌کردند وضعیت فرق می‌کرد. متاسفانه چنین اقدامی صورت نگرفته و طبق خواسته خود عمل کردند. ما در حال حاضر روابط مطلوبی با ترکیه نداریم و ورود افراد پ.ک.ک به کشورمان را مصداق نادیده گرفتن حق حکومت و تمامیت ارضی عراق می‌دانیم.»

مالکی همچنین برخورد تند پلیس ترکیه و دولت اردوغان با معترضین گزی پارک استانبول را غلط دانست و درباره بحران سوریه نیز به این موضوع اشاره کرد که ترکیه و آمریکا، مخالف حضور ایران در نشست ژنو 2 هستند.

در همین حال پایگاه مجلس اعلای عراق از این موضوع خبر داده که صالح المطلک، معاون نخست وزیر عراق در امور خدماتی و از سران فهرست العراقیه، درباره ورود افراد پ.ک.ک به عراق گفته است: « عراق حاضر نیست نیروهای مسلح حزب کارگران کردستان ترکیه را در خاک خود بپذیرد و آنکارا با احترام کافی با عراق رفتار نمی‌کند.»
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها