امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20050
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «روبن ساودرا» وزیر دفاع بولیوی به شبکه تلویزیونی راشاتودی گفت: «کشور‌های فرانسه، پرتغال و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «روبن ساودرا» وزیر دفاع بولیوی به شبکه تلویزیونی راشاتودی گفت: «کشور‌های فرانسه، پرتغال و ایتالیا اجازه ورود هواپیمای رئیس جمهور به حریم هوایی خود را صادر کرده‌اند و این به این معناست که مورالس می‌تواند به مسیر خود به سمت خانه ادامه دهد.»

وی افزود: «این در حالی است که دولت اسپانیا هنوز مجوز ورود هواپیمای رئیس جمهور به حریم هوایی خود و فرود در فرودگاه‌های این کشور را صادر نکرده است.»

ساودرا تصریح کرد که سفیر اسپانیا از مقامات بولیوی خواسته تا اجازه بازرسی هواپیمای رئیس جمهور را به آنها بدهیم اما ما مخالف هستیم.

گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر اینکه کشور‌های فرانسه و پرتغال به هواپیمای رئیس جمهور بولیوی که در مسیر بازگشت از نشست انرژی مسکو بود، اجازه ورود به حریم هوایی خود را ندادند.

این هواپیما مجبور به فرود اضطراری در فرودگاهی در اتریش شد و مورالس برای 10 ساعت است که در این فرودگاه حضور دارد.

گفته می‌شود این کشور‌ها تحت فشار دولت آمریکا که احتمال دارد «ادوارد اسنودن» افشاگر برنامه جاسوسی آمریکا در این هواپیما باشد، دست به چنین اقدامی زدند. ادعایی که دولت بولیوی آن را تکذیب کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها