امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20052
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۹
تعداد بازدید: 182
به گزارش فارس، رونامه السفیر لبنان به نقل از منابع پیگیری کننده پرونده تحقیقات در زمینه مرکز امنیتی احمد الاسیر در منطقه عبرا گفت که خطرناک‌ترین ...

به گزارش فارس، رونامه السفیر لبنان به نقل از منابع پیگیری کننده پرونده تحقیقات در زمینه مرکز امنیتی احمد الاسیر در منطقه عبرا گفت که خطرناک‌ترین موضوعی که در پرونده الاسیر وجود دارد، حجم سلاح و اموال کشف شده در مخفیگاه هواداران الاسیر یا لیست تاجران بزرگ و سرمایه داران حامی وی و مراکز و ساختمان‌های در اختیار وی بالغ بر 70 واحد ساختمانی، نیست؛ بلکه دو موضوع مهم است که خطرناک‌ترین عوامل در این پرونده به شمار می‌روند.

اول: مورد اول اینکه الاسیر خود را آماده می‌کرد تا از طریق این اقدامات جنایتکارانه تجربه عراق را به لبنان منتقل کند، وی سعی داشت با استفاده از انفجارهای خونین در بخش‌های مختلف و فضاهای مذهبی مختلف باعث بروز فتنه مذهبی در این کشور شود، موضوع خطرناک‌تر این بود که وی سعی داشت صندوق‌های اعانه و صدقات بمب گذاری شده را در مساجد و مکان‌های تجاری توزیع کند تا بتواند آنها را در زمان و مکان مناسب منفجر نماید و اگر عنایت الهی نبود، ‌این توطئه می‌توانست جان بسیاری از انسان‌های بی گناه را بگیرد.

دوم: دومین مورد این است که بازرسان در تحقیقات خود متوجه شدند که یک کامیون مملو از سلاح دو روز قبل از درگیری‌ها از یک مانع ایست و بازرسی در ورودی جنوبی صیدا عبور کرده است، اطلاعات موجود نشان می‌دهد که فرار از این مانع پلیسی از طریق ارتباط یک دستگاه امنیتی رسمی و معروف با تروریست‌ها صورت گرفته است. این کامیون بعد از مدتی در مقابل مجتمع الاسیر در عبرا توقف کرده و محموله خود را پیاده کرد.

در صورت درست بودن این گزارش‌ها، هم دستی یک ارگان اطلاعاتی رسمی در لبنان با تروریست‌ها نشان می‌دهد که حجم شکاف موجود در بین ساختارهای اجتماعی این کشور تا چه حد است و همین موضوع خطرات زیادی برای لبنان دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار