امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2006
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 352
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «پرس تی وی»، معترضان به نظام سرمایه داری آمریکا روز گذشته (شنبه) با تجمع در واشنگتن پایتخت این کشور ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی «پرس تی وی»، معترضان به نظام سرمایه داری آمریکا روز گذشته (شنبه) با تجمع در واشنگتن پایتخت این کشور اعتراض خود را به نشست های محرمانه اخیر میان اعضای بانک جهانی، صندوق بین المللی پول و وزرای مالی گروه ۲۰ (G20) به تصویر کشیدند.

بر اساس این خبر، معترضان با هدف محکوم کردن آنچه به اصطلاح «نشست‌های بهاره» بانک جهانی و صندوق بین المللی پول نامیده می شود، به سمت کاخ سفید و وزارت خزانه داری آمریکا راهپیمایی کردند.

این در حالیست که نمایندگان G20 نیز در حاشیه این نشست های بهاره، با یکدیگر دیدار داشتند.

تظاهرات کنندگان آمریکایی G20 را به اشاعه نظام سرمایه داری، بدبختی و ایجاد یک فضای آشفته اقتصادی در جهان متهم کردند.

سازمان دهندگان این تظاهرات اعلام کردند که شرکت ها و بانک های وال استریت سودهای سنگینی می گیرند و این در حالیست که مردم از بیکاری و کاهش اعتبار برنامه های عمومی رنج می برند.

خبر برگزاری این تظاهرات در شرایطی گزارش می شود که نشست های بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول جمعه گذشته رسما در واشنگتن آغاز شد و در حاشیه این نشست ها بود که مقامات G20 با صدور بیانیه ای خواستار اقدامات بیشتر در راستای رشد پایدار، قوی و متوازن اقتصاد جهانی شدند.

در این بیانیه با تاکید بر ضرورت حفظ ثبات مالی آمده است که: اقتصاد جهانی از برخی خطرات عمده دوری کرده و شرایط بازار مالی همچنان رو به بهبود است اما با این حال، رشد (اقتصاد) جهانی بسیار ضعیف بوده است و بیکاری همچنان در بسیاری از کشورها بسیار بالا است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها