امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 17
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20060
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 75
معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه جلسه شورای سیاستگذاری سازمان درخصوص آثار الحاق کشورمان به معاهده ثبت اختراعات (PCT) ...

معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در حاشیه جلسه شورای سیاستگذاری سازمان درخصوص آثار الحاق کشورمان به معاهده ثبت اختراعات (PCT) گفت: این معاهده امکان کسب حمایت از اختراع را به طور همزمان در سطح تمامی کشورهای عضو که هم اکنون تعداد 147 کشور هستند، فراهم می آورد و برای مخترع این امکان وجود دارد که با ثبت تنها یک تقاضانامه ثبت بین المللی اختراع از این حمایت‌ها بهره مند شود.

وی افزود: طبق نظام سنتی که هم اکنون جاری است، حمایت از مخترعین در سایر کشورها مستلزم تسلیم اظهارنامه‌های ثبت اختراع به نحو جداگانه در هر یک از کشورها است تا بتوانند حمایت فراملی را کسب کنند.

تویسرکانی تأکید کرد: با الحاق به این معاهده مخترعان و نوآوران کشورمان از مزیت تخفیف 75 درصدی هزینه ثبت بین المللی اختراع برای کشورهای در حال توسعه نیز بهره‌مند خواهند شد.

معاون قوه قضائیه خاطرنشان کرد: قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به معاهده همکاری در ثبت اختراعات (PCT) در سال 1386 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، لکن به لحاظ کمبود امکانات و مهیا نبودن زیرساخت های اجرایی لازم، سند الحاق تاکنون تودیع نشد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: خوشبختانه به لحاظ اقدامات اخیر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جهت اصلاح فرآیند خـدمات ثبتی و اجرای پروژه خدمات الکترونیکی در اداره کل مالکیت صنعتی، موانع اجرای معاهده مرتفع و سند الحاقی تودیع خواهد شد.

معـاهده همکـاری ثبت اختراعات مصوب سال 1970 سازمان جهانی مالکیت معنوی «وایپو» است کـه بـا اصـلاحاتی در سـال‌های 1979، 1984 و 2001 همـراه بوده و از جمله معاهداتی است که تحت مدیریت این سازمان، تسهیل کننده ثبت بین المللی اختراعات است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها