امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20075
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین توسلی در تشریح برنامه‌های سازمان عقیدتی و سیاسی ناجا در ماه مبارک رمضان به برگزاری بیش از 5 هزار ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، حجت‌الاسلام غلامحسین توسلی در تشریح برنامه‌های سازمان عقیدتی و سیاسی ناجا در ماه مبارک رمضان به برگزاری بیش از 5 هزار جلسه قرآنی در مقر نیروی انتظامی در کشور اشاره کرد و گفت: این جلسات شامل تلاوت، روخوانی و تفسیر موضوعی قرآن که متناسب با نقاط آسیب و تماس پلیس تبیین شده است از ساعت 7 تا 8 صبح هر روز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن گفت: سهم نیروی انتظامی تربیت 10 درصدی پرسنل است که بر اساس آخرین آمار 44 هزار و 500 نفر در سال جاری در راستای حفظ قرآن ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار سال گذشته 57 نفر حافظ کل قرآن در نیروی انتظامی خدمت می‌کردند گفت: 3300 نفر حافظ بیش از یک جزء در ناجا فعالیت می‌کنند و همچنین 55 هزار نفر بیش از 5 جزء از قرآن را حفظ هستند.

معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی با اشاره به ایجاد 50 باب دارالقرآن در نیروی انتظامی گفت: این مراکز دارای لابراتورهای 20 کابینه، قرائت‌خانه و مخزن تخصصی کتب هستند.

وی همچنین به برگزاری مسابقات قرآنی در سطوح شهرستان، منطقه، استان و کشور اشاره کرد و گفت: در این مسابقات بیش از 30 هزار نفر شرکت کرده‌اند که برگزیدگان آنان به مسابقات قرآنی نیروهای مسلح کشورهای اسلامی راه می‌یابند.

حجت‌الاسلام توسلی همچنین در مورد تشویق کارکنان و نیروهای وظیفه حافظ قرآن گفت: برای حافظان یک جزء مبلغ 30 هزار تومان پاداش نقدی و 3 ماه ارشدیت در نظر گرفته شده و این تشویق برای کارکنان حافظ قرآن تا 5 میلیون تومان پاداش نقدی و یک درجه افزایش نیابت که این تشویق متناسب با میزان حفظ قرآن متغیر است.

معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی همچنین از اختصاص سفرهای زیارتی برای خانواده کارکنان حافظ قرآن اشاره کرد و گفت: همچنین برای کارکنان وظیفه تمامی امتیازات کارکنان شاغل به علاوه امتیاز ارشدیت در نظر گرفته شده است.

به گفته توسلی، برای کارکنان وظیفه حافظ قرآن دو ماه مرخصی تشویقی به علاوه امتیاز انتخاب محل خدمت و همچنین دریافت درجه در نظر گرفته شده است.

معاون تربیت و آموزش سازمان عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی به پیشنهاد اعضای فراکسیون قرآن و عترت مجلس اشاره کرد و گفت: این افراد پیشنهاد داده‌اند که امتیازات بیشتری به غیر از معافیت برای سربازان قرآنی در نظر گرفته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار