امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 28
۲۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20076
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، حسین مبارکی گفت: به استناد ماده یک قانون خدمت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، حسین مبارکی گفت: به استناد ماده یک قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان تمام افراد ایرانی که از مراکز آموزش عالی گروه پزشکی در داخل یا خارج از کشور فارغ التحصیل می‌شوند و خدمت آنان از سوی وزارت بهداشت مورد نیاز اعلام می‌شود .مکلف هستند حداکثر مدت 24 ماه اول پس از فراغت از تحصیل در داخل کشور و در مناطق مورد نیاز وزارت بهداشت خدمت کنند.

وی یادآور شد: به استناد ماده 3 این قانون، مدت خدمت دوره ضرورت و دوره احتیاط مشمولان این قانون که در حرفه پزشکی انجام شود از کل خدمت مقرر در این قانون کسر می‌شود.

مبارکی افزود: با توجه به افزایش طول خدمت نظام وظیفه از سال 91 و بر طبق مصوبات کمیسیون موضوع مواد 2 و 3 آئین‌نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان مقرر شد تمام افرادی که از ابتدای سال 91 به خدمت نظام وظیفه اعزام شده و با مقطع لیسانس و بالاتر (در رشته‌های گروه علوم پزشکی) خدمت نظام وظیفه را حداقل به مدت 21 ماه به اتمام می‌رسانند و کارت پایان خدمت می‌گیرند از انجام مانده خدمات، موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان معاف هستند.

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی وزارت بهداشت در ادامه افزود: افرادی که خدمت نظام وظیفه را در مناطق جنگی و امنیتی درگیر (به مدت 18 ماه)، مناطق جنگی (امنیتی غیر درگیر، عملیاتی و مناطق محروم و بد آب و هوا (به مدت 19ماه) انجام داده و کارت پایان خدمت دریافت کرده‌اند نیز از انجام مانده خدمات، موضوع قانون مذکور معاف هستند.

مبارکی خاطر نشان کرد: افرادی که فاقد شرایط فوق الذکر باشند موظف هستنند مانده خدمات قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان را تا سقف 24 ماه در مناطق مورد نیاز وزارت بهداشت انجام دهند تا موفق به اخذ گواهی معافیت از خدمات این قانون شوند.

وی افزود: فرزندان جانبازان 50 درصد و بالاتر، از انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان معاف هستند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار