امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20079
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 184
بیژن مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: جایگاه رسانه‌ها و مطبوعات به عنوان مجموعه‌هایی که هم‌ می‌توانند مطالبات مردم را از دولت طلب ...

بیژن مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: جایگاه رسانه‌ها و مطبوعات به عنوان مجموعه‌هایی که هم‌ می‌توانند مطالبات مردم را از دولت طلب کنند و هم ‌می‌تواند به عنوان پل ارتباطی بین دولت و مردم باشند، باید به رسمیت شناخته شود.

مدیر مسئول روزنامه جام‌جم افزود: این امر به این معنا است که دولت باید در مواجهه با رسانه‌ها از سعه صدر بالایی برخوردار باشد و تلاش کند که ارتباط و تعامل خود را با رسانه‌ها افزایش دهد.

وی ابراز داشت: دولت باید از اهرم‌های قانونی در اختیار خود مانند شکایت‌ها و پیگیری‌های حقوقی در مقابله با مطبوعات کمتر استفاد کند چراکه این‌ گونه موارد در نهایت موجب می‌شود کارکرد صمیمی رسانه و مطبوعات با دولت دچار خدشه شود.

مقدم یادآور شد: در دولت دهم نیز بنا بر کاهش شکایات علیه مطبوعات بود؛ بر همین اساس نیز دولت یازدهم باید بنای خود را در جهت افزایش تعامل با مطبوعات قرار دهد.

این فعال عرصه رسانه بیان داشت: هم‌اکنون برخی مشکلات قانونی در حوزه مطبوعات نیز به عنوان معضل مطرح می‌شود که لازم است در دولت یازدهم به سامان برسد.

مقدم با تأکید بر ساماندهی نظام جامع رسانه‌ای در دولت یازدهم، اضافه کرد: البته حدود 5سال درباره این مسئله بحث و بررسی صورت گرفت اما در نهایت به مجلس شورای اسلامی راه نیافت و به سرانجام نرسید.

به گفته وی، بدون شک در پی به تصویب رسیدن نظام جامع رسانه‌ای بسیاری از معضلات و مشکلات مطبوعات مرتفع می‌شود.

مدیرمسئول روزنامه جام‌جم ابراز داشت: تحقق این مهم در نهایت منجر می‌شود بخشی از مدیریت بخشی و صنفی رسانه‌ها و مطبوعات به خود آنها واگذار شود.

مقدم ادامه داد: در این میان بخشی از قوانین مطبوعات غیر شفاف است به طور مثال در مطبوعات در حوزه مالیات با مشکل روبرو هستند این در حالی است که هم‌اکنون مطبوعات کشور با معضلات اقتصاد دست‌و پنجه نرم می‌کنند.

وی متذکر باشد: پرداختن مالیات توسط مطبوعات که فعالیت آنها اقتصادی نیست و فعالیتی فرهنگی دارند، مشکلات را دوچندان می‌کند.

این فعال عرصه رسانه با بیان اینکه کاغذ اصلی‌ترین ماده‌ای است که مورد مصرف روزنامه‌ها است، اضافه کرد: نوسانات ارزی در کنار تحریم‌ها و افزایش قیمت کاغذ مطبوعات را با چالش عظیمی روبرو کرد به همین جهت لازم است که دولت یازدهم تدابیر ویژه‌ای را برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی مطبوعات اتخاذ کند.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها