امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20080
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، در سه ماهه بهار و 10 روز اول تیر ( 103 روز) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، در سه ماهه بهار و 10 روز اول تیر ( 103 روز) 63 نفر در مازندران و 29 نفر در گیلان غرق شده اند که عمده این غرق شدگی ها در دریا و خارج از طرح سالم سازی دریا روی داده است.

از 63 مورد غرق شدگی استان مازندران در بازه زمانی یاد شده، 55 مورد در خارج از طرح سالم سازی و از 29 مورد غرق شدگی استان گیلان 16 مورد در خارج از طرح سالم سازی روی داده است. به عبارت دیگر از 92 مورد غرق شدگی های سه ماه بهار و 10 روز اول تابستان 71 مورد (77 درصد) در خارج از طرح سالم سازی دریا اتفاق افتاده است.

بر اساس آمار پزشکی قانونی استان مازندران، 98 درصد غرق شدگی های سال 1391 سواحل این استان، در سواحلی که طرح سالم سازی پیاده نشده روی داده است.

در سال گذشته هزار و 74 مورد مرگ بر اثر غرق شدگی در کشور اتفاق افتاد که 215 مورد از این مرگها (با 20 درصد نسبت به کل موارد غرق شدگی) فقط در استان مازندران اتفاق افتاده است. با اضافه کردن آمار استانهای گیلان (107 مورد) و استان گلستان (45 مورد) به آمار استان مازندران، جمع مرگهای ناشی از غرق شدگی استانهای همجوار با دریای خزر به 367 مورد می‌رسد.

در خبری تأسف بار که دیروز در سواحل نور اتفاق افتاد نیز 6 دانش آموز که در قالب یک اردوی 90 نفره به سواحل خزر سفر کرده بودند دچار غرق شدگی شدند و جان خود را از دست دادند. با مرگ این دانش آموزان، آمار غرق شدگی امسال استان مازندران که در خارج از طرح سالم سازی اتفاق افتاده است به 61 نفر رسید.

سواحل نور با 12 مورد، ساری 9 مورد، محمود آباد 9 مورد، بابلسر 9 مورد، بندر انزلی 7 نفر و فریدونکنار با 6 نفر، دارای بالاترین تعداد غرق شدگی در میان شهرهای ساحلی مازندران و گیلان بوده اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها