امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۷:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20082
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۱
تعداد بازدید: 81
حمید قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: یکی از خلأهای جدی در حوزه طراحی لباس موضوع طرح،لوگو و گرافیک روی پارچه و لباس است با توجه به برگزاری ...

حمید قبادی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: یکی از خلأهای جدی در حوزه طراحی لباس موضوع طرح،لوگو و گرافیک روی پارچه و لباس است با توجه به برگزاری جشنواره‌های متعدد و انتخاب آثار برتر آسیب شناسی جدی صورت گرفت و مشخص شد که در حوزه گرافیک و طراحی روی لباس از ضعف شدیدتری برخوردار هستیم و نمونه‌هایی از آنها را نیز به دلیل استفاده از علائم و نشانه‌های غیرایرانی اجازه فعالیت در جشنواره‌ها به آنها داده نشد.

وی ادامه داد: طبیعی است که یکی از درخواست‌های تولیدکنندگان تولید طرح‌های مورد نظر و مورد پیشنهاد کارگروه مد و لباس و آثاری است که بتواند در جامعه مورد استفاده قرار بگیرد، اینکه طراحان و یا دست‌اندرکاران طراحی کنند و مخاطبان هم روش خودشان را ادامه دهند درست نیست، طراحی باید منطبق با درخواست و سلیقه مردم باشد و باید درصدد فرهنگ‌سازی باشیم و به نوعی باشد که مورد استقبال عموم هم قرار بگیرد.

این کارشناس هنری افزود: به همین دلیل کارگروه ساماندهی مد و لباس در معاونت امور هنری تصمیم گرفت اولین جشنواره طراحی روی لباس را برگزار کند و از اهداف آن می‌توان به شناسایی و معرفی الگوها متناسب با شاخص‌ها و استانداردهای هنر اسلامی ایرانی اشاره کنیم.

قبادی تصریح کرد: ایجاد فضای مناسب برای نمونه طرح‌های جدید و ایجاد فضای رقابتی برای هنرمندان این عرصه از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است چراکه ما هنرمندان مطرحی در زمینه  طراحی داریم که هنوز وارد این عرصه نشده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: نکته مهم بحث قابلیت چاپ و انتقال طرح بر روی لباس است و علاوه بر اینکه مخاطب ‌بتواند از آنها استفاده کند باید قابلیت انتقال بر روی لباس را هم داشته باشد چراکه ممکن است طرح‌های خوبی را داشته باشیم که امکان انتقال آنها بر روی لباس وجود ندارد و پیش بینی شده است که در جشنواره ظرفیتی ایجاد شود که بتوانیم طرح‌ها را در همان محل بر روی لباس‌ها منتقل کنیم.

قبادی ادامه داد: این جشنواره رقابتی است و آثار برگزیده منتشر می‌شوند و به‌دنبال عمومی کردن این آثار هستیم، فراخوان آن نهایی شده است و جشنواره تا قبل از مهرماه برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها