امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2010
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 264
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، در تظاهراتی که حامیان قانونی شدن مصرف «ماریجوانا» روز شنبه به وقت محلی در دنور «کلرادو» آمریکا ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، در تظاهراتی که حامیان قانونی شدن مصرف «ماریجوانا» روز شنبه به وقت محلی در دنور «کلرادو» آمریکا برگزار کردند، دو نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و زخمی شدند.

مأموران پلیس دنور در شبکه «توئیتر» گزارش کردند که یک مرد و زن از ناحیه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفتند اما شدت جراحات آنها به اندازه‌ای نبود که زندگی‌اشان در معرض خطر قرار گیرد.
افسران پلیس هم‌اکنون به دنبال دو مظنون این حادثه تیراندازی هستند که در زمان به پایان رسیدن راهپیمایی رخ داد.

یکی از افرادی که در این راهپیمایی شرکت داشت گفت: من صدای شلیک متوالی 5 الی 6 گلوله شنیدم.
راهپیمایی که روز شنبه برگزار شد، یکی از چندین فعالیت‌های مرتبط با ماریجوانا است و از دیگر فعالیت‌هایی که در زمینه حمایت از لایحه مصرف ماریجوانا صورت گرفته شامل کلاس‌های ساخت حشیش و آشپزی با حشیش است که در 20 آوریل (31 فروردین ماه) برگزار شد و در فرهنگ مصرف ماده مخدر، با مصرف ماریجوانا «4/20» (20 آوریل)، و «420» هم معنی هستند.

کلرادو جزء اولین ایالات آمریکایی بود که طی برگزاری همه‌پرسی، مصرف ماریجوانا به صورت تفریحی را قانونی کرد.

تیراندازی در راهپیمایی دنور در یک زمان بسیار حساسی به وقوع پیوست که برای فعالان ماریجوانا در کلرادو از اهمیت خاصی برخوردار بود زیرا این فعالان از نزدیک لوایحی را دنبال می‌کنند که قانونگذاران با تصویب آن فروش مقادیر اندک از ماریجوانا به افراد 21 سال و یا بیشتر را قانونی می‌کنند.

بر اساس این گزارش، رأی‌دهندگان در کلرادو و ایالت واشنگتن جزء اولین ایالاتی در آمریکا محسوب می‌شوند که برای اولین بار مصرف اندک ماریجوانا را تصویب کردند.
دولت فدرال، ماریجوانا را یک ماده مخدر غیرقانونی و خطرناک می‌داند و مقامات آمریکایی گفته‌اند که در حال بررسی این مسئله هستند که چگونه می‌توانند مصرف ماریجوانا را قانونی کنند.

«میگوئل لوپز»، سازمان‌دهنده راهپیمایی دنور، می‌گوید که راهپیمایی در حمایت از ماریجوانا، بزرگترین راهپیمایی جهانی 20 آوریل بوده است و به دلیل قانونی شدن مصرف ماریجوانا، بسیار پرجمعیت‌تر از سالهای گذشته بود.
وی ادامه داد: سال گذشته 60 هزار نفر در این تظاهرات شرکت کردند و احتمالاً امسال 75 تا 80 هزار نفر شرکت می‌کنند.
لوپز این راهپیمایی را بعنوان بخشی مقاومت در برابر دولت فدرال است که پیگرد مصرف کنندگان ماریجوانا را متوقف کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها