امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20150
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 62
حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با ...

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به کمیته سفرهای خارجی مجلس که ریاست آن را نیز بر عهده دارد، اظهار داشت: این کمیته برای تنظیم برنامه سفرهای خارجی نمایندگان، کنترل و نظارت بر کارکرد و نتیجه سفرها تشکیل شده است.

وی افزود: کمیته مذکور ضرورت سفرهای خارجی مانند سفر گروه‌های دوستی-پارلمانی و رفت و آمدهای متعاقب پارلمانی و مأموریت‌هایی که کمیسیون‌های تخصصی به عناوین مختلف به نمایندگان می‌دهند، را بررسی می‌کند.

رئیس کمیته سفرهای خارجی مجلس همچنین گفت: کمیته بررسی می‌کند چه گروه دوستی-پارلمانی از طرف ایران به کشور دیگری سفر کند، ضرورت، نتیجه و برنامه‌ریزی سفر مورد نظر نیز در کمیته مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: سفر گروه‌های دوستی-پارلمانی به این شکل است که اگر یک بار هیئت ایرانی به کشوری سفر کرد باید هیئت پارلمانی کشور مقابل پاسخ این سفر را بدهد و به ایران بیاید، چون سفرهای گروه‌های دوستی به صورت رفت و برگشتی است و بنا به ضرورت و دعوت‌های متقابل تنظیم و انجام می‌شود.

سبحانی‌نیا در ادامه تصریح کرد: یکسری از سفرها هم متعلق به کمیسیون‌های تخصصی است که بنا به دلایلی از جمله بازدید از بخش‌های صنعتی، بهداشتی، فرهنگی و ... کشورهای مختلف انجام می‌شود، این موارد، سفرهایی برای کسب تجربه و مشاهده شرایط از نزدیک هستند که توسط کمیسیون‌ها درخواست می‌شوند و کمیته این درخواست‌ها را هم بررسی می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه گزارش سفرها باید به کمیته سفرهای خارجی و بخش‌های مربوطه ارائه شود، یادآور شد: سفرهای شخصی نمایندگان هم در صورتی که وکلای ملت بخواهند از پاسپورت سیاسی و تشریفات و تسهیلات مجلس استفاده کنند، مانند تسهیلات پاویون، باید با کمیته سفرهای خارجی هماهنگ شود، این هماهنگی‌ها هم بیشتر برای حفظ شئونات و جایگاه نمایندگان و تسهیل در امور، انجام می‌شود.

این عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین خاطرنشان کرد: کمیته سفرهای خارجی با رویکرد رعایت صرفه‌جویی، برنامه‌ها و نظارت بر کارکرد و نتیجه سفرها را مورد بررسی قرار می‌دهد چرا که در آغاز دوره نهم پارلمان، لاریجانی رئیس مجلس در توصیه‌ای به این کمیته، تأکید کرد که سفرهای خارجی باید با رعایت نهایت صرفه‌جویی، دقت و بر اساس ضرورت انجام شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها