امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20157
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 163
رضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهارداشت: از هفته گذشته روزانه 100 تن کره ...

رضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهارداشت: از هفته گذشته روزانه 100 تن کره بعد از فرآوری و بسته‌بندی در کارخانه‌ها وارد بازار می‌شد اما از ابتدای این هفته این میزان به 200 تن در روز رسیده است.

دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه نیاز روزانه کشور به کره 165 تن است، گفت: ورود این میزان کره به بازار نیاز مردم را به راحتی برطرف و قیمت‌ها را کاهش داده است.

به گزارش فارس، از پنج ماه پیش، با عدم ترخیص 22 هزار تن کره انبارشده در گمرک به دلیل اختصاص نیافتن ارز مرجع، این محصول لبنی در بازار کم‌یاب و قیمت آن افزایش یافت. با رفع محدودیت تخصیص ارز مرجع، کره انبار شده در گمرک به تدریج ترخیص و وارد بازار می‌شود.

همچنین گزارش میدانی خبرنگار فارس حاکی است، کره در اکثر خرده‌فروشی‌ها و سوپرمارکت‌ها وجود دارد و به قیمت درج شده روی بسته 100 گرمی 1200 تومان است.

به گفته دبیر انجمن صنایع لبنی طی یک ماه گذشته طی دو نوبت دو هزار تن و پنج هزار تن کره از گمرک ترخیص شد و در حال حاضر نیز به تدریج از گمرک آزاد و بعد از بسته‌بندی در کارخانه‌ها وارد بازار می‌شود.

دبیر انجمن صنایع لبنی همچنین در پاسخ به این سئوال که با وجود زمزمه‌های ارز تک نرخی و خداحافظی با ارز مرجع، آیا ارز مرجع برای ترخیص کره از گمرک اختصاص داده می‌شود، گفت: برای تمام 22 هزار تن کره موجود در گمرک ارز مرجع تخصیص داده شده است و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد و با صدور حواله‌ها به تدریج وارد بازار می‌شود.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها