امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20160
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 74
به گزارش فارس به نقل از رویترز، کشورهای فرانسه و پرتغال نیز مجوز پرواز هواپیمای حامل رییس جمهوری بولیوی را بر فراز خود باطل کردند، زیرا مظنون به حضور ...

به گزارش فارس به نقل از رویترز، کشورهای فرانسه و پرتغال نیز مجوز پرواز هواپیمای حامل رییس جمهوری بولیوی را بر فراز خود باطل کردند، زیرا مظنون به حضور اسنودن در این هواپیما بودند.

با این حال هیچ اثری از این فرد در پرواز یاد شده وجود نداشت و همین مساله موجب واکنش تند وزیر خارجه بولیوی شده است. او این ادعا که آقای اسنودن سوار این هواپیما بوده را یک "دروغ بزرگ" خوانده و رفتار دو کشور اروپایی را محکوم کرده است. وی افزوده است: ما نمی دانیم چه کسی این دروغ را اختراع کرده و زندگی رییس جمهور را به خطر انداخته است.

دو هفته پس از آنکه ادوارد اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا اطلاعات تکان دهنده‌ای را در مورد جاسوسی سایبری دولت اوباما از کاربران گوگل، فیس بوک، مایکروسافت، یاهو و ... منتشر کرد تلاش کاخ سفید برای دستگیری و استرداد وی به آمریکا با شدت هر چه تمام تر در جریان است.

بولیوی از جمله کشورهایی است که برای اعطای پناهندگی به ادوارد اسنودن اعلام آمادگی کرده است. از آنجایی که دولت آمریکا گذرنامه اسنودن را باطل کرده، وی فعلا در فرودگاه مسکو گرفتار شده و امکان مسافرت به کشور دیگری را به صورت عادی ندارد. اسنودن پس از آنکه روسیه اعلام کرد وی باید از آسیب زدن به دوستان آمریکایی ما جلوگیری کند، درخواست پناهندگی خود از روسیه را پس گرفت.

اکثر کشورهای اروپایی و آسیایی و آمریکایی که اسنودن درخواست پناهندگی خود را به آنها ارائه داده این درخواست‌ها را رد کرده و ونزوئلا و بولیوی از معدود کشورهایی هستند که با دیده مثبت به این موضوع می‌نگرند.

از بین کشورهایی که  اسنودن به آنها درخواست پناهندگی داده، تاکنون اتریش، فنلاند، ایرلند، لهستان، اسپانیا و سوییس گفته‌اند که این درخواست نامعتبر است چون در داخل خاک این کشورها صورت نگرفته است. برزیل، هند و نروژ این درخواست را رد کرده‌اند. فرانسه و ونزوئلا تایید نکرده‌اند که چنین درخواستی دریافت کرده‌اند. کشورهای بولیوی، چین، کوبا، اکوادور، آلمان، ایسلند، ایتالیا، هلند و نیکاراگوئه هنوز به این درخواست پاسخی نداده‌اند.

رئیس‌جمهوری اکوادور، گفته است دولت این کشور درخواست پناهندگی  اسنودن را تنها در صورتی بررسی می‌کند که او بتواند خودش را به خاک اکوادور و یا یکی از سفارتخانه‌های این کشور برساند.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها