امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20164
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا در ادامه ناآرامی‌ها در مصر خواستار گفت‌وگو برای حل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از  خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا در ادامه ناآرامی‌ها در مصر خواستار گفت‌وگو برای حل مسایل مورد اختلاف شد.

«کاترین اشتون» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز طرف‌های مختلف در مصر  را به خویشتنداری و گفت‌وگوهای سیاسی برای حل تنش فراخواند.وی همچنین به خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت.

اشتون در بیانیه‌ای گفت: «درگیری راه حل این وضعیت نیست. راهکار این وضعیت فقط گفت‌وگویی سیاسی است که باید به آنها توجه کرد و (این گفت‌وگوها) فراگیر باشند.»

وی که همواره از راهکاری مسالمت‌آمیز استقبال می‌کند، سوءاستفاده جنسی از زنان در جریان تظاهرات‌ها را موضوعی جدی خواند و از این رو از همه خواست تا تظاهراتی آرام و به دور از خشونت برگزار کنند.

در ادامه ناآرامی‌ها در مصر ارتش این کشور با صدور بیانیه‌ای که از تلویزیون مصر پخش شد دیروز به گروه‌های سیاسی این کشور مهلتی 48 ساعته داده تا به درخواست‌های مردم پاسخ دهند در غیر این صورت ارتش طرح خود را برای آینده مصر ارائه خواهد داد. البته ارتش مصر پس از بیانیه سعی کرد که با تلطیف لحن بیانیه خود اعلام کند که تعیین مهلت به معنی قصد ارتش برای کودتای نظامی نیست. در واکنش به اولتیماتوم ارتش، ریاست جمهوری مصر با صدور بیانیه‌ای بر مخالفت «محمد مرسی» رئیس جمهور این کشور با بیانیه ارتش مبنی بر اعطای مهلت 48 ساعته به منظور تحقق خواسته‌های ملت، تاکید کرد.

پس از تجمع گسترده مخالفان و موافقان رئیس‌جمهور مصر در شهرهای این کشور، محمد مرسی طی نطقی تلویزیونی اعلام کرد که از قدرت کناره‌گیری نخواهد کرد.
انتهای ‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار