امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2017
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 186
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار مویدی در حاشیه اولین نشست مبارزه با قاچاق مواد مخدر و پیش‌سازهای شیمیایی در جمع خبرنگاران گفت: هدف از برگزاری ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار مویدی در حاشیه اولین نشست مبارزه با قاچاق مواد مخدر و پیش‌سازهای شیمیایی در جمع خبرنگاران گفت: هدف از برگزاری این نشست، این بود که در چند مدت گذشته، ایران توانسته با انسداد مرزهای شرقی خود باعث جلوگیری از قاچاق مواد مخدر‌ از مسیرهای خشکی شده است و طبق گزارشها شاهد این هستیم که مسیر ترانزیت مواد مخدر از پاکستان و دریاها بیشتر صورت می‌گیرد که کشفیات مواد مخدر در این مناطق نیز گویای این امر است و با برگزاری این نشست‌ها قصد داریم مسیر دریا را برای قاچاقچیان سخت و خطرآور کنیم.

سردار معیری در ادامه گفت: با حضور نمایندگانی از 4 کشور ایران، پاکستان، افغانستان و امارات این نشست برگزار شده و با همکاری کشورهای منطقه می‌توانیم شاهد نتایج مثبتی در حوزه مقابله با قاچاق مواد مخدر باشیم.

و در خصوص همکاری‌های کشورهایی مانند پاکستان و افغانستان گفت: در 2 سال گذشته شاهد همکاری‌های خوبی از کشور پاکستان در خصوص مواد مخدر بودیم که در سالهای پیش از آن این همکاری‌ها و اقدامات صورت نمی‌گرفت، کشور افغانستان هم با توجه به امکانات کمی که در اختیار دارد سعی و تلاش زیادی در این حوزه داشته است اما ما توقع بیشتری از این کشور در خصوص مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر داریم.

رئیس پلیس مواد مخدر ناجا گفت: در این نشست ارائه یک سیستم هماهنگ در دریاها و همکاری بیشتر کشورها را در این خصوص خواستار هستیم تا یک هماهنگی لازم در خصوص قاچاق مواد مخدر در منطقه انجام بگیرد.

وی در خصوص ارسال تجهیزات از طرف سازمان بین‌الملل، گفت: با توجه به تحریم‌های موجود نسبت به کشور جمهوری اسلامی ایران و مبارزه با مواد مخدر و تجهیزات به روز و پیشرفته از سازمانهای بین‌الملل می‌خواهیم که این تجهیزات را در اختیار کشورهای منطقه قرار دهد. این مسئله مناسب روند مبارزه با قاچاق مواد مخدر در منطقه نخواهد بود و سازمانها بین‌الملل در سال 91 کمترین همکاری را با مبارزه با قاچاق مواد مخدر داشته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها