امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20173
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 49
محمد شیخان معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به ...

محمد شیخان معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به سؤالی درباره ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر اینکه 100 نفر رئیس‌جمهور را در سفر به مسکو همراهی می‌کردند، گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها نه تنها از انتشار هیچ دروغ و اتهامی به دولت خودداری نمی‌کنند بلکه حرمتی برای اخلاق رسانه‌ای و اسلامی قائل نیستند.

وی با بیان اینکه حداکثر ظرفیت هواپیمای 737 دولت 50 نفر است و این هواپیما تحت هیچ شرایطی گنجایش 100 نفر را نداشته است، اظهار داشت: با توجه به کوچک بودن این هواپیما، حتی مجبور شدیم تیم خبری را در یک پرواز دیگر به مسکو اعزام کنیم.

شیخان با بیان اینکه رسانه‌های که خبر دروغ حضور100در کنار رئیس‌جمهور را منتشر کرده‌اند باید پاسخگوی مردم باشند، گفت: در شرایط کنونی که همه باید برای حفظ آرامش بیشتر در کشور کمک و برای خلق حماسه اقتصادی به عنوان مطالبه جدی مقام معظم رهبری تلاش کنیم، حاشیه‌سازی و برجسته کردن اتهامات و استعمال آن در تیتر یک برخی روزنامه ها، مشخص نیست با چه مقصودی انجام می‌شود و کدام هدف را دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه بر اساس عرف دیپلماتیک حضور همسران مسئولان در سفرهای دیپلماتیک منعی ندارد، گفت: علی‌رغم ادعای برخی رسانه‌های مبنی بر حضور همسران هیئت همراه رئیس جمهور در سفر مسکو، خانواده هیچ کدام از وزرا و همران در این سفر نبودند و این دروغی است که متخصص برخی رسانه‌هاست.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس‌جمهور با بیان اینکه سفر رئیس‌جمهور و هیئت همراه ایشان به مسکو بسیار مهم بود که اهدافی استراتژیک را دنبال می‌کرد، تصریح کرد: در کنار برخی رسانه‌های خارجی وابسته به نظام سلطه که تلاش شایانی برای کمک اهمیت جلوه دادن این سفر داشتند، جای تعجب دارد برخی رسانه‌ها با در نظر نداشتن سیاست‌های کلان نظام و اصل منافع ملی به جای مقابله با شانتاژ رسانه‌های ضد ایرانی و ضد انقلاب، اقدام به انتشار اخبار دروغ ، غیرواقعی و حاشیه ایی کرده‌اند.

وی در پایان با بیان اینکه احترام به سیاست‌های کلان نظام، سیاست‌ کلی و مورد احترام تقلی می‌شود، گفت: انتظار داشتیم رسانه‌های که در مباحث داخلی، انگشت اتهام خود را به سمت دولت نشانه گرفته و از هیچ اقدامی دریغ نمی کنند در مباحث بین‌المللی، این رویه زشت را کنار گذاشته و نگاه منطقی، معقول و اصولی به مسائل داشته باشند.

در حین سفر احمدی نژاد به مسکو برخی رسانه‌ها با انتشار خبری اعلام کرده بودند که رئیس جمهور به همراه هیئتی 100 نفره به روسیه عزیمت کرده و حتی برخی معاونین، دستیاران و وزراری رزئیس جمهور همسران خود را نیز به روسیه برده‌اند.

رئیس جمهور دوشنبه عازم مسکو شد که دیشب به تهران بازگشت.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها