امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20176
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی که امروز در دیدار امروز روحانیون با رئیس‌جمهور ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی که امروز در دیدار امروز روحانیون با رئیس‌جمهور منتخب در تالار بزرگ کشور سخن می‌گفت از تدابیر مقام معظم رهبری و هوشمندی ملت در خلق حماسه سیاسی در انتخابات 24 خرداد تقدیر کرد.

وی افزود: از اینکه باز هم ملت ایران در زمان شدت ناگواری‌ها و هنگامه هجوم حوادث به اسلام و انقلاب، با تشخیص درست باز روحانیت را ملجاء دانسته و به روحانیت «روحانی» رای دادند، خدا را شاکریم.

این استاد اخلاق گفت:‌ روحانیت مشمول نعمت بزرگ سخن گفتن است و باید با بهره‌گیری از این نعمت در حفظ 4 اصل مهم و دستاوردهای انقلاب بکوشند.

وی افزود: یکی از این اصول، حفظ جایگاه رهبری و مراجع عظام است و بدون تعارف انقلاب اسلامی به نام امام و مرجعیت صورت گرفته و شناخته شده است. 

طباطبایی تصریح کرد:‌ روحانیت قدرت نرم است و مردم همواره به ندای روحانیت به صحنه آمدند و از این رو دشمن با جنگ نرم به سراغ ما آمده و هنوز هم آرام ننشستند.

خطیب تهران دومین اصل مهم را حفظ دستاوردهای عظیم انقلاب عنوان کرد و گفت: انقلاب دستاوردهای زیادی داشته و حتی در مقطعی که برخی حوادث به آن لطمه زد و غباری بر آن نشاند، توفیقات زیادی داشته‌ایم.

وی حفظ حرمت‌ها و حریم‌ها را سومین اصل عنوان کرد و متذکر شد: بسیاری از حرمت‌ها شکست و حریم‌ها لطمه خورد که باید جبران شود. 

طباطبایی اصل چهارم را ولایت به عنوان مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی و رکن نظام عنوان کرد و گفت:‌ همه باید بکوشیم که در آینده پشتیبان و حامی ولایت باشیم.

این استاد اخلاق با بیان اینکه رئیس‌جمهور بر اساس قانون اساسی باید رجل مذهبی و سیاسی باشد، گفت: تندروی در شأن روحانیت نیست و اعتدال به روحانیت تعلق دارد.

وی افزود: در طول زمان توهین‌ها و فحاشی‌ها و تندروی‌هایی توسط متحجرین و دشمنان دین نسبت به روحانیت اصیل صورت گرفت اما راه به جایی نبرد.

طباطبایی ادامه داد: صبر و تحمل و پایداری جزو وظایف روحانیت است و مرام روحانیت مهربانی کردن با مردم است.

این واعظ مشهور تهران گفت: دشمن متوجه جایگاه روحانیت در بین مردم است و به همین دلیل برخی تندروها با سوءاستفاده از این جایگاه حوادثی برای انقلاب به وجود آوردند و دستاوردهای عظیم آن را خدشه‌دار کردند.

وی افزود: کار به جایی رسید که برخی گفتند اسلام و انقلاب اسلامی کارآیی ندارد و خیلی تلاش کردند که اسلام را خوار کنند.

طباطبایی خطاب به روحانی گفت که خداوند بر شما منت گذاشت و امور ملت را به شما سپرد و وظیفه دارید که در عرصه اقتصادی و سیاسی اصلاح کنید و هر جا که لازم بود و نکته‌ای را فهمیدم، تذکر می‌دهم.

این استاد اخلاق در بخش دیگری از سخنانش به ذکر توصیه‌هایی به رئیس‌جمهور منتخب پرداخت و در اولین نکته اخلاقی از وی خواست که در برخورد با مردم و امور آنها سعه صدر داشته باشد.

وی همچنین از رئیس‌جمهور و اطرافیانش خواست که با عنایت خدا مراقب نوع گفتار خود باشند و بهانه به دست کسانی که عوام‌فریبی می‌کنند ندهند.

طباطبایی گفت: تندروها و کسانی که تئوریسین تندروی هستند و خود را وکیل المله و امیر بر مردم می‌دانند، از برخی مسائل در جهت تندروی استفاده می‌کنند.

وی همچنین به روحانی توصیه کرد که مبادا سخنی بگوید یا به گونه‌ای سخن بگوید که از آن زاویه با رهبری و روحانیت و مراجع عظام برداشت شود.

این استاد اخلاق بر لزوم اعاده حیثیت نیروهای انقلاب و حفظ حرمت‌ها و حریم‌ها به عنوان یکی از وظایف روحانی تاکید کرد و از او خواست که با تدبیر و تعقل در این مسیر گام بردارند.

طباطبایی در پایان گفت: خداوند متعال برای حفظ انقلاب ذخایری دارد و در مقاطع مختلف آنها را می‌فرستد و حجت‌الاسلام روحانی یکی از این ذخایر است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها