امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20177
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش فارس به نقل از اپل اینسایدر، برنامه‌ای که به منظور تسهیل دسترسی به سایت فیس‌بوک در فروشگاه گوگل پلی عرضه شده دچار آسیب‌پذیری‌های متعددی است ...

به گزارش فارس به نقل از اپل اینسایدر، برنامه‌ای که به منظور تسهیل دسترسی به سایت فیس‌بوک در فروشگاه گوگل پلی عرضه شده دچار آسیب‌پذیری‌های متعددی است و همین مساله گردانندگان سایت فیس‌بوک را به سرقت اطلاعات خصوصی کاربران این برنامه و از جمله شماره‌های تلفن همراه آنها ترغیب کرده است.

اولین بار شرکت امنیتی سمانتک در مورد این موضوع افشاگری کرد. سمانتک با تجزیه و تحلیل برنامه های مختلف اندروید با استفاده از ابزار اختصاصی خود موسوم به Norton Mobile Insight به این نتیجه رسید. ابزار یاد شده با هدف شناسایی برنامه‌های مشکوک، خطرات آنها برای حریم شخصی کاربران و تشخیص رفتارهای مخرب و نفوذگرانه شان طراحی شده است.

با توجه به اینکه برنامه یاد شد پرطرفدارترین برنامه فروشگاه پلی گوگل است، نقض حریم شخصی توسط آن بسیار تکان دهنده و دارای تبعات گسترده خواهد بود.

یک هفته پیش نقص امنیتی دیگری در فیس بوک شناسایی شده بود که به هکرها امکان می‌داد اطلاعات شخصی کاربرانی را که با آنها در ارتباط هستند بارگذاری کنند. بررسی‌ها نشان داد بعضی از این اطلاعات هرگز توسط کاربران با فیس بوک به اشتراک گذارده نشده‌اند و فیس بوک از روش های مختلفی آنها را به دست آورده و  تبلیغات خود برای کاربران را هدفمندتر کند.
انتهای پیام/ آ  
برچسب ها:
آخرین اخبار