امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۰۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20194
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۳
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص بورس در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افزایش 888 واحدی به 52 هزار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شاخص بورس در پایان معاملات امروز بازار سرمایه با افزایش 888 واحدی به 52 هزار و 735 واحد رسید و ارزش بازار نیز با جهشی قابل توجه به مرز 250 هزار میلیارد تومان ارتقا یافت.

بر  اساس این گزارش، شاخص صنعت با 665 واحد تغییر به 44 هزار و 759 واحد رسید و شاخص 50 شرکت فعالتر نیز با 34 واحد تغییر به 2 هزار و 186 واحد افزایش یافت.

این گزارش می‌افزاید، معدنی و صنعتی گل‌گهر با 85 واحد ، پالایش نفت اصفهان 59 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با 54 واحد، بانک ملت 48 واحد، مخابرات ایران 42 واحد، توسعه معادن و فلزات 33 واحد و پالایش نفت تبریز با 31 واحد بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص امروز بازار سرمایه داشتند.

براساس این گزارش، شرکت‌های مرینوس، فولاد مبارکه اصفهان، تولید محور خودرو، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گل‌تاش، موتوژن و فولاد خراسان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بازار سرمایه با گزارش فروش سه ماهه فولاد خوزستان، این احتمال برای رشد سود سنگ آهنی‌ها افزایش یافته و برهمین اساس برای نماد «ومعادن» صف خرید ایجاد شد.

به گفته معامله‌گران، چادرملو نیز بزودی برای افزایش سرمایه 200 درصدی متوقف خواهد شد؛ در این میان قند و شکری‌ها هم با صف خرید مواجه شدند. در همین حال امروز سیمان بهبهان برای تعدیل سود متوقف شده بود.
کامران صدیقیان، فعال بازار سرمایه درباره صعود دوباره شاخص بور به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: افت  روز گذشته مقطعی و کوتاه مدت بود و روند صعودی رشد شاخص بورس اوراق بهادار تداوم خواهد داشت.

وی گفت: عرضه‌های زیاد سهامداران در روز دوشنبه موجب شده بود تا دیروز با افت مقطعی و کوتاه مدتی مواجه شویم که امروز دوباره روند مثبت شاخص را در بازار سرمایه شاهد بودیم.
انتهای پیام/ آ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها