امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20210
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 240
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمود بدر» در مصاحبه با روزنامه الوطن مصر گفت که بیانیه ارتش بسیار خوب بود و بر چند نکته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «محمود بدر» در مصاحبه با روزنامه الوطن مصر گفت که بیانیه ارتش بسیار خوب بود و بر چند نکته تمرکز داشت از جمله اینکه ارتش هرگز در امور سیاسی دخالت نمی‌کند.

وی افزود: ارتش بین جوانان انقلابی که آغازگر انقلاب بودند و بین گروه‌های سیاسی که 48 ساعت به آنها زمان داده بود، تفکیک قائل شد و علاوه بر آن جانبداری خود از خواسته ملت مبنی بر برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را اعلام کرد همچنانکه 22 میلیون مصری فرم‌های جنبش تمرد برای درخواست برکناری مرسی و برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را امضا کرده‌اند.

بدر در پاسخ به این سوال که آیا نگرانی از بابت بازگشت ارتش به قدرت و تکرار سناریوی طنطاوی و شورای نظامی پس از انقلاب 25 ژانویه وجود دارد، تصریح کرد: گمان نمی‌کنم ارتش بار دیگر پس از سقوط اخوان‌المسلمین به قدرت باز گردد و بیانیه ارتش نیز در خصوص عدم ورود به قدرت و حیات سیاسی روشن بود و ارتش نیز به دنبال تکرار تجربه طنطاوی نیست.

وی همچنین درباره ضرب‌الاجل 48 ساعته ارتش به گروه‌های سیاسی برای مذاکره نیز، اظهار داشت: اگر مذاکره بر سر ابقای مرسی باشد در آن صورت مذاکره‌ای در کار نخواهد بود زیرا خواسته اصلی ما برکناری مرسی و برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری است اما اگر ارتش به منظور گفت‌وگو درباره نقشه راه پس از سقوط نظام اخوان‌المسلمین دعوت کند در آن صورت ما نیز بر سر میز مذاکره حاضر شده و طرح‌های خود را برای دوره پس از مرسی ارائه می‌کنیم.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها