امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20216
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هواپیمای «اوا مورالس» رئیس جمهور بولیوی پس از توقف 14 ساعته در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، هواپیمای «اوا مورالس» رئیس جمهور بولیوی پس از توقف 14 ساعته در فرودگاه وین، سرانجام اتریش را به مقصد بولیوی ترک کرد.
 کشور‌های فرانسه و پرتغال امروز به هواپیمای رئیس جمهور بولیوی که در مسیر بازگشت از نشست انرژی مسکو بود، اجازه ورود به حریم هوایی خود را ندادند و این هواپیما مجبور به فرود اضطراری در اتریش شد.

گفته می‌شود این کشور‌ها تحت فشار دولت آمریکا که احتمال دارد «ادوارد اسنودن» افشاگر برنامه جاسوسی آمریکا در این هواپیما باشد، دست به چنین اقدامی زدند. ادعایی که دولت بولیوی آن را تکذیب کرده است.

«ساچا لورنتی سولیز» نماینده بولیوی در سازمان ملل اعلام کرد که در اعتراض به اقدام کشور‌های اروپایی در بستن حریم هوایی خود بروی هواپیمای رئیس جمهور این کشور و فرود اضطراری آن در کشور اتریش، به سازمان ملل شکایت می‌کند.

وی اقدام دولت اتریش برای بازررسی هواپیمای رئیس جمهور بولیوی را «اقدام متجاوزانه» و «نقض قوانین بین‌المللی» دانست که به دستور دولت آمریکا صورت گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها