امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20225
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 94
«عادل العصیمی» نماینده جنبش شیعیان الحوثی‌ در مذاکرات با مقامات یمنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در یمن، روند ...

«عادل العصیمی» نماینده جنبش شیعیان الحوثی‌ در مذاکرات با مقامات یمنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در یمن، روند مذاکرات را بسیار خطرناک خواند و گفت: ملاحظه می‌کنیم که دخالت‌هایی در پشت پرده کنفرانس و دبیرخانه و کمیته «التوفیق» صورت می‌گیرند که اختلافاتی را موجب شده‌اند.

وی اکثریت نامزدهای کمیته التوفیق را از یک جریان خاص دانست و افزود: ما درباره آنچه برخی‌ها تحت عنوان «توطئه» از آن یاد می‌کنند؛ می گوییم که ما توطئه‌هایی را مشاهده کرده‌ایم و برخی از موارد مورد توافق زیر پا نهاده شده است و این موضوع بسیار خطرناک است.

العصیمی با اشاره به زیر پا نهادن توافقات صورت گرفته در داخل کمیته‌ها در خصوص حقوق و آزادی (بیان) و بندهای دیگر مربوط به منشورهای بین‌المللی، یاد آور شد که اعتقادی به مذاکره در داخل هتل‌ها (مذاکرات جاری حوثی‌ها با مقامات صنعاء) ندارد.

وی با بیان اینکه گفت‌وگوهای هتل‌ها کشور را به سر منزل امنیت رهنمون نمی‌سازند، تاکید کرد که بر اساس مقوله مشهور «هتل برای بیگانه‌هاست» و ما متاسفانه به سفارت آمریکا که بر تصمیمات یمن سیطره دارد، نزدیک هستیم.

این نماینده جنبش شیعیان الحوثی یمن، با بیان اینکه سفارت آمریکا در صنعاء بر تصمیمات رئیس جمهور کشورمان سیطره دارد، افزود: ما حتی شاهد دخالت سفیر آمریکا در امور کوچک و بزرگ یمن هستیم تا جایی که اخیراً پروژه‌ها را افتتاح و کلنگ برخی دیگر از پروژه‌ها را بر زمین می‌زند.

وی با یاد آوری افتتاح گلدسته مسجدی توسط سفیر آمریکا در صنعاء، این امر را دخالت آشکار در امور داخلی کشورش خواند و تاکید کرد که دخالت آمریکا در مذاکرات الحوثی‌ها با مقامات یمنی خطرناک است و بر ملت یمن است مراقب این موضوع باشد.

انتهای پیام  
برچسب ها:
آخرین اخبار