امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20226
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طالبان در یک حمله بزرگ انتحاری یک مرکز تدارکاتی ناتو در کابل را هدف ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طالبان در یک حمله بزرگ انتحاری یک مرکز تدارکاتی ناتو در کابل را هدف قرار داد.

این انفجار در حالی رخ داده است که پس از بازگشایی رسمی دفتر سیاسی طالبان در قطر آمریکایی‌ها به شدت خوشبین بودند که این موضوع باعث کوتاه آمدن طالبان از مواضع خود در برابر نیروهای خارجی حاضر در افغانستان شده و زمینه برای خروج امن نیروهای آمریکا و نات از افغانستان مهیا خواهد شد.
پس از انفجار در نزدیکی این مرکز میان نیروهای شبه‌نظامی طالبان و محافظین این مرکز برای مدت 2 ساعت 30 دقیقه تبادل آتش صورت گرفت.

گفته می‌شود در این حمله 7 فرد خارجی از جمله یک نیروی آمریکایی و یک فرد رومانیایی کشته شده‌اند.

به گفته منابع آگاه در حمله همچنین 30 تن به شدت زخمی شده‌اند که حال 7 تن از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

این حمله در حالی آغاز شده که یک نیروی طالبان یک خودرو حاوی مقادیر زیادی مواد منفجره را در نزدیکی یکی از درب‌های ورودی این مرکز منفجر کرد.

به گفته پلیس شهر کابل شدت انفجار به حدی بوده است که در محل حادثه یک حفره بزرگ ایجاد شده و مرکز دیده‌بانی این مرکز تدارکاتی ناتو به طور کامل آسیب دیده است.

همچنین گفته می‌شود 2 خودروی دیگر طالبان در نزدیکی محل انفجار حضور داشته و قصد ورود به این مرکز را داشتند که بر اثر انفجار اول جان خود را از دست داده و موفق به این کار نشدند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که بلافاصله پس از این انفجار 4 شبه‌نظامی طالبان تیراندازی به سوی این مرکز را آغاز و با محافظان درگیر شدند.

در این درگیری‌ها یک  نگهبان افغان و چهار محافظ نپالی کشته شدند.

کارشناسان بر این‌باورند که آمریکا و هم‌پیمانان کاخ سفید در جنگ افغانستان با بحران سیاست‌گذاری در این کشور روبرو شده و راهی جز کوتاه آمدن در برابر خواست طالبان را ندارند.

از آنجاییکه طالبان اولین شرط خود برای حاضر شدن در پای میز مذاکره را خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان اعلام کرده‌اند، بعید به نظر می‌رسد مذاکرات قطر تا پایان سال 2014 روی خوشی را به واشنگتن برای نیل به اهداف از پیش تعیین‌شده خود در افغانستان نشان دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها