امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20233
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی نزدیک شدن به پایان مهلت 48 ساعته ارتش به «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر روزنامه «الاهرام»، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی نزدیک شدن به پایان مهلت 48 ساعته ارتش به «محمد مرسی» رئیس جمهور مصر روزنامه «الاهرام»، پیش بینی کرد که در 24 ساعت آینده یا مرسی استعفا خواهد داد و یا اینکه با اجرای طرح نیروهای مسلح رئیس جمهور برکنار خواهد شد.

الاهرام تأکید کرد که طرح ارتش برای بعد از پایان ضرب الاجل 48 ساعته لغو قانون اساسی و تشکیل شورای ریاستی با حضور رئیس دادگاه قانون اساسی و دو تن دیگر برای اداره امور کشور در 9 ماه آینده است.

بر اساس طرح ارتش دولت موقت فراجناحی به ریاست یکی از فرماندهان نظامی در مرحله انتقالی ایجاد می‌شود و انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

روزنامه الاهرام تأکید کرد که این طرح با به عهده گرفتن تأمین امنیت کشور به وسیله ارتش همراه خواهد بود.

این روزنامه افزود که دستوراتی در باره مقابله با هرگونه مخالفت با این طرح صادر شده است و به نظر می‌رسد این تصمیمات در محافل بین المللی نیز مورد تأیید واقع شود.

ارتش در 24 ساعت گذشته اقدامات امنیتی فراوانی برای تأمین امنیت معترضان صورت داده است و نیروهای امنیتی به پایگاه‌های حزب آزادی و عدالت و اخوان المسلمین حمله کرده و تعدادی از رهبران این احزاب ممنوع الخروج شده‌اند.
انتهای پیام/ر
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها