امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20235
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت پرتغال با مشکلات بیشتری مواجه شده است چرا که در شرایطی که « ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت پرتغال با مشکلات بیشتری مواجه شده است چرا که در شرایطی که « ویتور گاسپار» و «پائولو پورتاس» 2 وزیر دارایی و خارجه استعفا داده‌اند، وزرای بیشتری تهدید به کناره‌گیری از کابینه کرده‌اند.

رسانه‌های پرتغال اعلام کردند که «آسونکائو کریستاس» و «پدرو موتا سوارس» وزرای کشاورزی و امنیت ملی نیز قصد دارند استعفا کنند. این افراد می‌خواهند از پورتاس که وی رئیس‌حزب راست گرای مردم (CDS-PP) است، پیروی کنند.

در وضعیت موجود «پدرو پاسو کوئلو» نخست‌وزیر پرتغال تلاش می‌کند تا از فروپاشی دولت جلوگیری کند. وی در سخنانی گفت که با استعفای پورتاس موافقت نخواهد کرد و برای برون رفت از شرایط کنونی تلاش می‌کند.

مبارزه با معضل بیکاری و کاهش میزان کسری بودجه دولت از جمله چالشهای بزرگ  گاسپار در مهار مشکلات اقتصادی به شمار می‌رفت. همچنین هدف اصلی وزارت دارایی این کشور رسیدن به کسری بودجه‌ای معادل 5.5 درصد بود اما کسری بودجه پرتغال هم‌اکنون 10.5 درصد ارزیابی می‌شود.

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار