امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۲۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20240
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، گروه «دعوت اصلاح» امارات با اعلام اینکه اعضای این گروه کاملا بی‌گناه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، گروه «دعوت اصلاح» امارات با اعلام اینکه اعضای این گروه کاملا بی‌گناه هستند گفت: احکام صادر شده کاملا ظالمانه است و از همان ابتدای بازداشت‌ها در این باره هشدار داده بودیم.

این گروه وابسته به اخوان المسلمین گفت: همگان اطمینان داشتند که بازداشت شدگان از محاکمه عادلانه‌ای برخوردار نخواهند بود. از سوی دیگر بازداشت‌ها نیز بدون اجازه دادستانی انجام شده است و افراد مذکور به مدت هفت ماه در زندان انفرادی نگهداری شده و با هدف گرفتن اعترافات بی اساس شکنجه شده‌اند. علاوه بر این، وکلای بازداشت شدگان از حق حضور در روند بازجویی‌ها در دادستانی محروم شده‌اند و به خانواده‌های افراد مذکور نیز حق دیدار با آنها داده نشده است.

این گروه اقدام مسئولان اماراتی در جلوگیری از حضور نمایندگان رسانه‌های بین‌المللی و سازمان‌های حقوقی در روند محاکمه‌ها و عدم تحقیق دادگاه درباره شکنجه بازداشت شدگان و جعل اعترافات در دادستانی را برخلاف شروط محاکمه عادلانه دانست و افزود: دلایل ارائه شده برای اثبات دست داشتن این افراد در تلاش برای کودتا، نه تنها فاقد اعتبار است بلکه به منزله محاکمه افراد بر اساس نیات و افکار به شمار می‌آید.

دادگاه عالی امارات دیروز احکام متعلق به پرونده «تشکیلات سری» اخوان المسلمین در امارات را برای بیش از 90 متهم صادر کرد.

این دادگاه 25 تن از متهمان را بیگناه دانست و 56 متهم را به 3تا 10 سال زندان محکوم کرد.

این دادگاه همچنین 10 نفر از متهمانی که فراری شده‌اند را به 15 سال زندان محکوم کرد.

پیشتر وزارت دادگستری امارات بعد از برگزاری اولین جلسه دادگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد که بازداشت شدگان متهم به عضویت در سازمانی مخفی هستند که بر اساس تحقیقات انجام شده قصد براندازی حکومت را دارند و با طرف‌های خارجی در ارتباط هستند.

فعالیت گروه‌های وابسته به اخوان المسلمین در امارات ممنوع است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها