امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20244
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 157
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افشاگر سازمان سیا که پیشتر از شواهد استفاده این سازمان مخوف از روش‌های شکنجه پرده برداشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افشاگر سازمان سیا که پیشتر از شواهد استفاده این سازمان مخوف از روش‌های شکنجه پرده برداشته بود، از «ادوارد اسنودن» خواسته است از اعتماد به پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) و همکاری با آن اجتناب کند.

آقای «ادوارد اسنودن»، یکی از معاونان فنی سازمان سیا و از پیمانکاران آژانس امنیت ملی آمریکا است که در ماه گذشته با افشای اسنادی فوق‌العاده محرمانه و پرده برداشتن از شنود تلفنی و اینترنتی دولت آمریکا از میلیون‌ها شهروند این کشور در صدر اخبار رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفته است.

«جان کیراکو» 48 ساله که با اقدامی مشابه «اسنودن» در سال 2007 جنجال‌آفرین شده بود در نامه‌ای سرگشاده خطاب به وی نوشته است: «مأموران اف‌بی‌آی دروغ می‌گویند، کلک سوار می‌کنند و فریب می‌دهند.»

در ادامه نامه افشاگر سازمان سیا به افشاگر برنامه‌های جاسوسی دولت آمده است: «آنها حرف شما را تحریف می‌کنند و با بازی با احساس وطن‌پرستی‌تان، شما را به دام می‌اندازند. آنها نقش انسان‌هایی که نیستند را می‌کنند: آدم‌های حامی، خیراندیش و دوست. در همان حال، نقاب به چهره دارند تا صحبت‌های شما را از بافتش خارج کنند و علیه خودتان مورد استفاده قرار دهند.»

آقای کیراکو که از فوریه سال جاری برای گذراندن دوران محکومیتش به جرم تهدید امنیت ملی آمریکا روانه کانون اصلاح و تربیت در ایالت پنسیلوانیا شده، در  ادامه این نامه آورده است: «اف‌بی‌آی، دشمنی است که خودش بخشی از مشکل است، نه راه حل آن».

وی همچنین اسنودن را به خاطر اقدام قهرمانانه‌اش ستود: «می‌دانم که الان اوضاع به گونه‌ای است که انگار بار مسئولیت جهان روی شانه‌های شماست، اما همین که آمریکایی‌ها بدانند که ما داریم با از دست دادن آزادی‌های شهروندی‌مان به کشوری پلیسی تبدیل می‌شویم، آنها اقدامات شما را قهرمانانه خواهند دید و آن را خواهند ستود.»

اطلاعاتی که آقای اسنودن درز داد از برنامه‌های گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا در جمع آوری اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی پرده برداشت.

بر اساس اطلاعاتی که وی منتشر کرد، سازمان امنیت ملی آمریکا از شرکت مخابراتی «ورایزن»، یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی آمریکا، خواسته بود تا مکالمات تلفنی و فعالیت‌های اینترنتی شهروندان را در اختیارش بگذارد.

دولت آمریکا این طرح را تایید کرده و آنرا برای افزایش امنیت شهروندان لازم دانسته است. با این حال، فعالان حقوق بشر این برنامه اطلاعاتی دولت آمریکا را در تضاد با آزادی های فردی و حقوق شهروندان این کشور ارزیابی می‌کنند.

آقای اوباما هفته گذشته در کنفرانس خبری مشترک با رئیس جمهور سنگال گفته بود نگران اسناد محرمانه‌ای است که اسنودن در اختیار دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها