امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2025
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش خود با محور اعمال حقوق بشر در سراسر جهان، از ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، وزارت امور خارجه آمریکا در گزارش خود با محور اعمال حقوق بشر در سراسر جهان، از رژیم صهیونیستی به دلیل رفتار تبعیض آمیزش با اعراب، زنان و مهاجران انتقاد کرده است.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی به رفتار تبعیض آمیز علیه زنان، اعراب و آفریقایی تبارها، بدرفتاری با پناهندگان و پناهجویان و همچنین نقض حقوق مهاجران متهم شده است.

در این گزارش نوشته شده است که مهم ترین مشکلات مربوط به نقض حقوق بشر در سال 2012 میلادی در اسرائیل حملات تروریستی صورت گرفته علیه غیرنظامیان یهودی بوده است اما این گزارش همچنین به برخی از نقض های حقوق بشری که رژیم تل آویو نیز مرتکب شده، پرداخته است.

بر اساس گزارش وزارت خارجه آمریکا، یکی از مهم ترین مشکلات حقوق بشر در اسرائیل تبعیض نهادی و اجتماعی علیه شهروندان عرب و به ویژه در دسترسی آنها به فرصت های برابر آموزشی و شغلی است.

این گزارش همچنین به خشونت های خانگی علیه زنان، تبعیض های اجتماعی و نهادی علیه یهودیان و برخی از گروه های اقلیت مذهبی، تبعیض اجتماعی علیه افراد معلول و سوء استفاده های جدی حقوق کار علیه کارگران خارجی نیز اشاره کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در ادامه گزارش خود در اشاره به رفتار تل آویو با فلسطینیان، رژیم صهیونیستی را به استفاده افراطی از زور علیه غیرنظامیان فلسطینی و انجام کارهایی از جمله کشتار، سوء استفاده از اسرای فلسطینی به ویژه در جریان دستگیری و بازجویی، داشتن زندان های پرجمعیت و فاقد امکانات، استفاده نامناسب از روش های امنیتی بازداشت و تخریب و مصادره اموال فلسطینیان متهم کرده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین از اسرائیل به دلیل محدودیت در آزادی بیان و تجمع و اعمال محدودیت های شدید علیه جنبش های آزادیخواه داخلی و خارجی فلسطینیان انتقاد کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار