امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20256
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 143
 قاضی «زکریا عبد العزیز»، رئیس سابق باشگاه قضات مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد، تصمیمات و ...

 قاضی «زکریا عبد العزیز»، رئیس سابق باشگاه قضات مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد، تصمیمات و احکامی که قاضی «طلعت عبد الله» به عنوان دادستان کل مصر پیش از بازگشت «عبد المجید محمود» به سمت سابق خود یعنی دادستانی کل مصر صحیح و لازم الاجرا است و نیازی به بطلان ندارد.

وی در ادامه توضیح داد که به عبارت دیگر بازگشت «عبد المجید محمود» به سمت سابق به معنای باطل بودن احکام «طلعت عبد الله» نیست.

عبد العزیز تاکید کرد: احکام صادره از سوی دادگاه تجدید نظر احکام قضایی لازم الاجراست و به همین دلیل به محض صدور باید به اجرا گذاشته شود و باید به آن احترام گذاشت و مسئولان اجرایی کشور باید فورا این احکام را به اجرا گذاشته و قاضی عبد المجید محمود را به منصب سابق خود باز گردانند و از وارد کردن موضوعات و مسائل قضایی به مسائل سیاسی و سیاسی کردن قضا خودداری کنند.

وی در ادامه افزود: صدور این حکم در این زمان ارتباطی به حوادث سیاسی جاری در مصر ندارد، چون زمان تشکیل این جلسات مدت‌ها پیش و قبل از آغاز حوادث جاری در کشور مشخص شده بود، به همین دلیل نمی‌توان گفت که این حکم در این برهه از زمان با قصد و نیت خاصی صادر شده است و در این ارتباط باید به دستگاه دادگستری مصر اعتماد داشت که دستگاهی غیر سیاسی و به دور از سیاست است و تنها قوانین را به اجرا می‌گذارد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها