امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20258
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۶
تعداد بازدید: 93
«محمد ابو الغار»، یکی از رهبران «جبهه نجات» معارض مصر و رئیس حزب «مصری دمکراتیک» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

«محمد ابو الغار»، یکی از رهبران «جبهه نجات» معارض مصر و رئیس حزب «مصری دمکراتیک» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره افزود که معارضان مصری در ادامه مبارزه و اعتراض‌های خود علیه جماعت اخوان المسلمین مصر و حکومت «محمد مرسی»، رئیس جمهوری مصر ادامه می‌دهند.

ابو الغار با بیان اینکه گروه‌ها و جریان‌های معارض مصری به تهدیدات مرسی که در سخنرانی اخیرش آنها را ایراد کرد، گفت: این سخنرانی را مرسی برای خانواده و عشیره‌اش و نه مردم مصر ایراد کرد و از سخنان وی اینگونه برداشت می‌شد که وی خبر از جنگی داخلی در کشور می‌دهد.

وی دلیل این امر را در این دانست که مرسی در سخنان خود گفت که از مشروعیتش با خونش حمایت و پشتیبانی خواهد کرد و این سخن بازتاب‌ها و تاثیرات منفی بسیار بزرگ و زیادی به همراه دارد، چون او به این طریق هواداران و حامیان خود را تحریک می‌کند، از مشروعیتش با خون و خشونت دفاع کنند.

ابو الغار افزود:‌ مرسی در سخنرانی خود بسیار نگران و بیمناک به نظر می‌رسید و آشکارا می‌شد، در سیمایش نگرانی و اضطراب را ملاحظه کرد، همان‌گونه که به نظر می‌رسید، سخنرانی خود را بدون اینکه آن را پیشتر نوشته باشد، ایراد می‌کند و به همین دلیل تناقض‌ها در گفته‌ها و جملات وی بسیار و کلمات نامفهوم در آن بی‌شمار بود و این دلیلی بر نگرانی‌های او و بحرانی است که دستگاه وی پس از خروج میلیون‌ها مصری به خیابان و درخواست کناره گیری او با آن مواجه است.

وی تاکید کرد که جبهه نجات و تمام نیروها و جریان‌های معارض مصری هیچ‌گاه با محمد مرسی پای میز مذاکره نخواهد نشست و همچنان بر باز پس گیری انقلاب خود که اخوانی‌ها آن را از جوانان و مردم مصر گرفتند، پافشاری می‌کند.

ابو الغار گفت که جبهه نجات ملی در نشست امروز چهارشنبه خود تصمیم گرفت که «محمد البرادعی» را به عنوان نماینده خود جهت گفت‌وگو با نیروهای مسلح و ارتش معرفی کند تا افکار و دیدگاه‌های جبهه نجات برای مرحله آینده و پس از برکناری مرسی از قدرت و و برگزاری انتخابات و تدوین قانون اساسی جدید کشور را به مسئولان ارتش منتقل کند و در تصمیم خود مبنی بر برکناری مرسی اصرار دارد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار