امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20281
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 259
کورش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» از راه اندازی شبکه ملی مهارت خبر داد و اظهار داشت: با راه اندازی شبکه ملی مهارت ...

کورش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» از راه اندازی شبکه ملی مهارت خبر داد و اظهار داشت: با راه اندازی شبکه ملی مهارت ارتباط همزمان با سازمان آموزش فنی و حرفه ای، دانشگاه های جامع علمی-کاربردی و فنی و حرفه ای و همچنین وزارت آموزش و پرورش تحقق می یابد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در 2 سال اخیر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور دیپلماسی مهارتی حضور خود را در عرصه های بین المللی تقویت کرده، افزود: با دیپلماسی مهارتی توانستیم کشورها را به سه دسته تقسیم کنیم.

وی ادامه داد: دسته نخست کشورهایی که بتوانیم از آنها تجربه کسب کنیم. دسته دوم کشورهایی که بتوانیم با آنها تبادل تجربه داشته باشیم و دسته سوم کشورهایی هستند که بتوانیم به آن ها کمک کنیم که تأکید بر کشورهای منطقه است.

پرند با اشاره به کشورهای توسعه یافته بیان داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با استفاده از فضایی که باید در حوزه مهارت با کشورهای توسعه یافته ایجاد می شد، دیپلماسی مهارتی خود را بنا نهاد و تفاهم نامه هایی با کشورهای مختلف در این حوزه منعقد کرد.

* تعاملات آموزشی و مهارتی با 70 کشور جهان

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: این سازمان در تعامل با 70 کشور جهان و با همکاری دستگاه های مرتبط برای اولین بار برای مرتبط کردن آموزش های رسمی و غیررسمی در کشور، نظام آموزش جامع مهارت و فناوری را طراحی و تدوین کرد که شامل سه زیر نظام آموزش مهارت و فناوری، شرایط احراز اشتغال و نظام صلاحیت حرفه ای است.

* 64 مرکز علمی کاربردی برای آموزش 11 هزار دانشجو

پرند با بیان اینکه 12 هزار و 500 آموزشگاه فعال خصوصی زیر نظر سازمان آموزش فنی و حرفه ای وجود دارد، بیان داشت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ارتباط مستقیمی با دانشگاه‌های کشور دارد که حدود 64 مرکز علمی کاربردی با تعداد 11 هزار دانشجو در حوزه کاردانی وابسته به این سازمان مشغول به فعالیت و تحصیل هستند.

وی با تأکید بر اینکه تربیت تکنسین و کاردان از نیازهای اصلی جامعه است، تصریح کرد: 65 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی و کمتر از 25 درصد در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل هستند که به ازای هر سه کاردان یک کارشناس وجود دارد در حالی که طبق استاندارد جهانی باید به ازای هر پنج کاردان یک کارشناس وجود داشته باشد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه هم اکنون 40 درصد از مراجعه کنندگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای برای کسب آموزش های مهارتی، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند، تصریح کرد: این سازمان بر اساس برنامه پنج ساله پنجم توسعه کشور باید به سمت اقتصاد مبتنی بر فناوری گام برداریم و در این راستا لازم است که دستگاه ها با مشارکت یکدیگر بسترهای قانونی، نهادی، فرهنگی، آموزشی و حمایتی لازم را فراهم نمایند.

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه بیان داشت: این سازمان سال گذشته حدود 40 تفاهم نامه همکاری را در سطح ملی امضا کرد که هم اکنون در حال اجرای آنها است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها