امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20287
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش 888 واحدی نیمه 52 هزار واحد را ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش 888 واحدی نیمه 52 هزار واحد را پشت‌سر گذاشت که در این میان ارزش کل بازار سهام به مرز 250 هزار میلیارد تومان نزدیک شد.

براساس این گزارش بازدهی بورس اوراق بهادار از ابتدای سال تاکنون بیش از 36 درصد بود که از این میزان 1.7 درصد مربوط به معاملات امروز تالا شیشه‌ای می‌شود.

به گزارش فارس امروز 95 درصد سهام بازار با رشد قیمت مواجه شده است و بسیاری از نمادها هم به تأثیر از اخباری مبنی بر تعدیل پیش‌بینی سود هر سهم و حذف ارز مرجع از قیمت‌گذاری برخی گروه‌ها با صف خرید سنگینی مواجه شدند.

همچنین سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس در معاملات امروز عرضه شد و در مجموع بازار سهام شاهد افزایش 888 واحدی شاخص کل بود.

این گزارش می‌افزاید، برخی معامله‌گران از کاهش قیمت فولاد مبارکه خبر دادند. دلیل اصلی این کاهش قیمت این بود که فولاد مبارکه در گزارش 12 ماهه خود 77 تومان سود محقق انتظار بازار از تعدیل را برآورده نکرد و با کاهش قیمت مواجه شد.
 
بر  اساس این گزارش، شاخص صنعت با 665 واحد تغییر به 44 هزار و 759 واحد رسید و شاخص 50 شرکت فعالتر نیز با 34 واحد تغییر به 2 هزار و 186 واحد افزایش یافت.
 
این گزارش می‌افزاید، معدنی و صنعتی گل‌گهر با 85 واحد ، پالایش نفت اصفهان 59 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با 54 واحد، بانک ملت 48 واحد، مخابرات ایران 42 واحد، توسعه معادن و فلزات 33 واحد و پالایش نفت تبریز با 31 واحد بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص امروز بازار سرمایه داشتند.
 
براساس این گزارش، شرکت‌های مرینوس، فولاد مبارکه اصفهان، تولید محور خودرو، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گل‌تاش، موتوژن و فولاد خراسان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.
 
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بازار سرمایه با گزارش فروش سه ماهه فولاد خوزستان، این احتمال برای رشد سود سنگ آهنی‌ها افزایش یافته و برهمین اساس برای نماد «ومعادن» صف خرید ایجاد شد.
 
به گفته معامله‌گران، چادرملو نیز بزودی برای افزایش سرمایه 200 درصدی متوقف خواهد شد؛ در این میان قند و شکری‌ها هم با صف خرید مواجه شدند. در همین حال امروز سیمان بهبهان برای تعدیل سود متوقف شده بود.
 
کامران صدیقیان، فعال بازار سرمایه درباره صعود دوباره شاخص بور به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: افت  روز گذشته مقطعی و کوتاه مدت بود و روند صعودی رشد شاخص بورس اوراق بهادار تداوم خواهد داشت.
 
وی گفت: عرضه‌های زیاد سهامداران در روز دوشنبه موجب شده بود تا دیروز با افت مقطعی و کوتاه مدتی مواجه شویم که امروز دوباره روند مثبت شاخص را در بازار سرمایه شاهد بودیم.
 
صف خرید گروه‌های قند و شکر به دلیل احتمال تغییر نرخ ارز
 
صدیقیان همچنین با اشاره به اینکه تاکنون برای گروه‌های قند و شکر در خصوص تعیین نرخ ارز تعیین تکلیف نشده است، اظهارداشت: در صورت برداشتن نرخ ارز مرجع برای قیمت‌گذاری، گروه‌های قند و شکر با افزایش قیمت مواجه خواهند شد.
 
وی ادامه داد: پالایشگاه لاوان نیز 52درصد تعدیل سود انجام داده و به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته است.
 
صدیقیان تاکید کرد: هم‌اکنون شاخص با توجه به تغییراتی که در بازار ایجاد شده و همچنین دلایل گذشته مبنی بر ورود نقدینگی‌های تازه به بازار سهام، از فاز استراحت خارج شده و شاهد روند صعودی شاخص شده است.
انتهای پیام/ آ
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها