امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20288
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 108
امیر دریادار دوم ناصر سرنوشت در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سالروز حمله ناوگان دریایی آمریکا ...

امیر دریادار دوم ناصر سرنوشت در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سالروز حمله ناوگان دریایی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی در 12 تیر 1367 گفت: به محض اینکه هواپیمای مسافربری ایران مورد اصابت موشک ناو آمریکایی وینسنس قرار گرفت به ما به عنوان تیم ویژه مأموریت داده شد تا عملیات جمع‌آوری اجساد را به انجام برسانیم. این عملیات در آبهای نیلگون خلیج فارس و طی 45 روز انجام گرفت که طی آن اجساد 187نفر از مسافران هواپیمای ایران بیرون کشیده شد.

وی افزود:‌ ناو وینسنس با دو موشک هواپیمای مسافربری ایران را مورد اصابت قرار داد که یکی از این موشک‌ها به بال هواپیما و دیگری به قسمت دم آن اصابت کرد.

فرمانده عملیات غواصی جمع‌آوری اجساد سقوط هواپیمای مسافربری ایران در 12تیر 67 اظهار داشت: من در عجب هستم که ناو آمریکایی که مرتکب این جنایت شده بود یکی از ناوهای پیشرفته‌ای بود که می‌توانست به راحتی تشخیص دهد که این هواپیما هواپیمای مسافربری است و یا هواپیمای جنگی.

دریادار دوم سرنوشت خاطرنشان کرد: شدت انفجار در جنایت صورت گرفته به حدی بود که کلیه مسافران دچار سوختگی شده بودند و اکثر اجساد متلاشی شده و وقتی که به سطح دریا رسیده بودند بر اثر موشک جان خود را از دست داده بودند و کار به گونه‌ای نبود که آنها بر اثر غرق شدن در دریا جان خود را از دست داده باشند.

وی ادامه داد: وقتی که ما اجساد را جمع‌آوری می‌کردیم سعی می‌کردیم اجساد را شناسایی کرده و بقایای آنها را جمع‌آوری کنیم.

دریادار دوم سرنوشت در پایان با جنایت‌بار توصیف کردن این اقدام آمریکایی‌ها گفت: اینکه آنها بعد از این حادثه نه تنها عذرخواهی نکردند، بلکه فرمانده این ناو نیز در پایان خدمت خود مدال لیاقت گرفت، نشاندهنده خوی استکباری و وحشی‌گیری آنهاست که ابن چنین بیش از 290 اسان بی گناه که حتی برخی از آنها ایرانی نیز نبودند را به فجیع ترین وضع ممکن می‌کشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار