امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2029
تاریخ انتشار: ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 329
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، به نقل از روزنامه جروزالم‌پست، بخشی از برنامه پیشنهادی باراک اوباما برای بودجه سال 2014، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، به نقل از روزنامه جروزالم‌پست، بخشی از برنامه پیشنهادی باراک اوباما برای بودجه سال 2014، مبلغی بالغ بر 580 میلیون دلار برای اختصاص دادن به آشفتگی و بحرانی است که در خاورمیانه و شمال آفریقا وجود دارد که قرار است در صورت صلاحدید کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا، در طول یک سال در سراسر منطقه هزینه شود.

بر اساس این گزارش، برخی اعضاء کنگره این مبلغ را برای دولتی که هیچ برنامه قطعی در قبال «بهار عربی» ندارد، بسیار هنگفت قلمداد می‌کنند. اما مقاماتی که با این بسته آشنا هستند، می‌گویند بودجه نیم میلیارد دلاری، بودجه نظامی منطقی‌ای برای هزینه‌های پیش‌بینی نشده کاخ سفید نیست مگر اینکه دولت مشخص کند از ماموریت‌های ویژه چه هدفی را دنبال می‌کند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده: البته این مبلغ مکمل درخواست بودجه 47.8 میلیارد دلاری وزارت خارجه آمریکا برای تحولات بین‌المللی است. علاوه بر این، به دنبال حمله به سفارت آمریکا در لیبی، بودجه امنیت سفارت‌خانه‌ها افزایش یافته و به 2.2 میلیارد دلار رسیده است.

سناتور باب کروکر از ایالت تنسی که از اعضاء ارشد کمیته روابط خارجی سنا به شمار می‌آید، از جان کری، وزیر خارجه آمریکا در جلسه استماع درباره بودجه، این سئوال را مطرح کرد که چرا پیشنهاد ارائه شده از سوی دولت، شامل طرحی برای مدیریت بحران سوریه نیست. وی افزود: به جای اینکه درخواست بودجه برای اولویت‌ها و اهداف شفاف باشد، درخواستی مبهم برای اختیارات بی‌پایان است.

در همین راستا، جان کری در اظهارات علنی، کمیته روابط خارجی سنا را از بحث سرمایه‌گذاری در سوریه مطلع کرد و متذکر شد که دولت آمریکا تاکنون 385 میلیون دلار تنها برای کمک‌های بشردوستانه برای سوری‌ها هزینه کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها