امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20293
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 81
کاظم انبار‌لویی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی، رسانه‌های کشور به دو دسته تقسیم شدند که دسته‌ای مدافع انقلاب ...

کاظم انبار‌لویی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: از ابتدای انقلاب اسلامی، رسانه‌های کشور به دو دسته تقسیم شدند که دسته‌ای مدافع انقلاب اسلامی و نظام بودند و نقد منصفانه نسبت به عملکرد دولت داشتند که البته نقد آنها معطوف به اصلاح بود.

مدیر مسئول روزنامه رسالت افزود: دسته دیگر رسانه‌هایی را شامل می‌شود که در همگرایی با رسانه‌های خارجی قرار دارند.

وی ادامه داد: از دولت یازدهم در خواست داریم که در ارتباط با رسانه‌های دسته اول صبوری داشته باشند و به انتقادات آنان توجه کند چراکه انتقاد آنان معطوف به اصلاح است.

وی بیان داشت: در این میان لازم است دولت جدید با آن دسته از رسانه‌هایی که در جنگ نرم مشارکت دارند، مرز بندی ایجاد کنند و به لحاظ حقوقی چنانچه تهمتی به نظام وارد می‌کنند، برخورد حقوقی اعمال کند.

این فعال عرصه رسانه اضافه کرد:‌ هر دولتی که روی کار می‌آید و فعالیت خود را آغاز می‌‌کند یارانه‌ای را به مطبوعات اختصاص می‌دهد اما در دولت دهم به دلیل مشکلات اقتصادی کمک‌های یارانه‌ای دولت کاهش یافت.

انبار‌لویی ابراز داشت: از ابتدا کاغذ برای مطبوعات به عنوان کالایی اساسی مطرح می‌شد و به منظور تأمین آسان آن نرخ ارز مرجع به آن تخصیص داده می‌شد در این میان لازم است دولت جدید در این‌باره تدابیر مناسبی را اتخاذ کند.

مدیرمسئول روزنامه رسالت با بیان اینکه هم‌اکنون این معادله برهم خورده است، ابراز داشت: این حق دولت است که رسانه در چارچوب‌های حقوقی فعالیت کند و البته حق رسانه است که بتواند آزادانه نقد خود را مطرح کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها