امروز : چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 26
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20294
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد امنیتی بریتانیا گفته درگیری‌های سوریه باعث شده است اعضای گروهک القاعده به اروپا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد امنیتی بریتانیا گفته درگیری‌های سوریه باعث شده است اعضای گروهک القاعده به اروپا نزدیک‌تر شوند.

آقای «چارلز فار»، مدیر کل اداره امنیت و مقابله با تروریسم بریتانیا امروز، پنجشنبه گفت صدها و شاید هزاران نفر از افراد مرتبط با القاعده به درگیری های دو ساله سوریه ملحق شده‌اند.

وی که در یک کنفرانس امنیتی حضور داشت، افزود: «سوریه یک تغییردهنده معادلات بازی بوده است. واقعیت آشکار این است که تعداد افراد مرتبط با القاعده و سازمان‌های مرتبط با القاعده که اکنون در سوریه فعالیت می‌کنند و نزدیک به اروپا هستند، از هر زمان دیگری در گذشته بیشتر است.»

آقای فار ادامه داد: «آنها در حال حاضر با شدتی فعالیت می‌کنند که از زمان رویدادهای عراق در سال 2005/ 2006 که اوج تهدیدهای تروریستی عراق بود، سابقه ندارد. آنها اکنون به آمریکا نزدیکترند، تعدادشان بسیار بیشتر است و با شدتی می‌جنگند که پیشتر ندیده بودیم.»

خبرگزاری رویترز پس از این اظهارات این مقام امنیتی، مصاحبه‌ای با این مقام امنیتی ترتیب داد. وی در مصاحبه با این خبرگزاری گفت همه کسانی که به سوریه می‌روند، افراطی نیستند و برخی از آنها در پی ملحق شدن به گروه‌های شورشی حامی غرب هستند. 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار